کدخبر: ۲۴۵۶۰۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
متن پیامک های ارسالی به اعضای شورای شهر تهران / آه و نفرین به جای تهدید

متن پیامک های ارسالی به اعضای شورای شهر تهران / آه و نفرین به جای تهدید

اقتصادنیوز : شهربانو امانی می‌گوید: به جز نمایشگاه عطر سیب و هزینه برای مراسم اربعین در زمانی که موضوعاتی درباره شفاف سازی مطرح می‌شود ارسال این پیامک‌ها بیشتر می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسکان نیوز، هفته گذشته در جریان تصویب لایحه هزینه کرد 10 میلیاردی شهرداری برای مراسم اربعین  شهربانو امانی از پیامک‌های تهدیدآمیزی گفت که در جریان بررسی این گونه لوایح برای اعضا شورای شهر تهرا ارسال می‌شود.

پیامک‌هایی که ارسال آن فراگیر نبود و به نظر می‌رسد مقصد این پیامک‌ها همه اعضا شورای شهر تهران نبودند. این که چرا شهربانو امانی متن این پیامک‌ها را منتشر نکرد و یا پیگیر منشا این پیامک‌ها نبود. سئوالی بود که بی‌پاسخ ماندش صحت خبر را هم زیرسئوال می‌برد.

در مجلس زمانی که نماینده قائم خبر از پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم داد بسیاری از نمایندگان وی را همراهی کردند و منشا ارسال پیامک ها نیز مشخص شد.

اما در شورا تا به حال حرفی از این پیامک‌ها نبود. شهربانو امانی می‌گوید: من نمی‌خواستم این پیامک‌ها را رسانه‌ای کنم چون معمولا از کنارش می‌گذریم ولی در حال تبدیل شدن به یک رویه است  سال گذشته تلفن‌های این چنینی به ما می‌شد. موضوع این پیامک‌ها بیشتر به نمایشگاه عطر سیب و بودجه را هپیمایی اربعین باز می‌گردد. به اعتقاد من آن قدر دلداده حضرت امام حسین (ع) زیاد است که نیازی به کمک‌های دولتی و محلی در این رابطه نداریم. ارسال پیامک‌های انگار رویه برخی شده است در مجلس هم در زمان‌های بررسی موضوعات مهم مثل FATF و CFT  پیامک‌های بسیار تهدیدآمیری ارسال شده بود.   

در حالی که به گفته نمایندگان مجلس پیامک‌هایی که به مجلس ارسال می‌شود پر از  الفاظ توهین‌آمیز و‌ آمیخته به تهدیدبوده اما پیامک‌های ارسال شده به این عضو شورا با لحنی مودبانه و دینی است.

امانی در این رابطه توضیح می‌دهد: در متن یکی از پیام‌ها آمده است «دیدید رای ندادید به عطر سیب و مخالفت کردید ماشینه رفت تصادف کرد خدا این گونه تقاص می‌گیره » - اشاره به تصادف خودروی شورا که در اختیار برادر و راننده یکی از اعضا بوده و در جاده جنوب تهران تصادف کرده است.

به گفته این عضو شورا شهر تهران  دین نباید  تبدیل به ابزاری شود برای ارتزاق و درآمد یک عده خاص.

امانی در خصوص این که به جز موضوعات مذهبی، این پیامک‌ها با موضوعات دیگر نیز ارسال می‌شود، می‌گوید: گاهی اوقات در ارتباط با شفاف‌سازی هم پیامک‌هایی ارسال می‌شود.

او می‌گوید : برای من کم‌ترین پیامک‌ها می آید و برای سایر دوستان بیشتر ولی من علاقه‌ای به  دنبال کردن این موضوعات ندارم.

این عضو شورای شهر تهران درپاسخ به این پرسش که مجلس موضوع پیامک‌ها را پیگیر کرد، جریان فکری پشت آن مشخص شد، چرا شورا این چنین اقدامی نمی‌کند، می‌گوید : شاید پیگیری و برخورد مجلس باعث شده که ارسال این پیامک‌ها به شورا هم کم شود. اگر ارسال این پیامک‌ها همچنان ادامه پیدا کند من هم آن را پیگیری می‌کنم.

به نظر می‌رسد پیامک‌های شورا بر خلاف پیامک‌های مجلس بیشتر   آه و نفرین کسانی باشد که گمان می‌کنند مدیریت شهری تهران  مانند گذشته از خزانه شهر برای ماموریت‌هایی که در وظایف شهرداری نیست هزینه کند .برای همین هم هیچ عضویی از شورا تا به امروز از این پیامک‌ها سخنی نگفته است.