کدخبر: ۲۴۷۹۹۱ لینک کوتاه

نتانیاهو به همسایه عربی ایران سفر می‌کند؟

برخی گزارش‌های صهیونیستی حاکی از سفر قریب‌الوقوع نخست‌وزیر اسرائیل به قطر است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، برخی گزارش‌های صهیونیستی از سفر قریب الوقوع بنیامین نتانیاهو به دوحه پایتخت قطر حکایت دارد.

"ایدی کوهین" خبرنگار اسرائیلی که برای سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی "موساد" کار می‌کند از قطری‌ها خواسته است که از بنیامین نتانیاهو به گرمی استقبال کنند هماهنگونه که قبلا از شیمون پرز نخست‌وزیر سابق این رژیم استقبال کردند.

وی با انتشار ویدئویی از سفر پرز به قطر نوشت: ما می‌خواهیم که از نتانیاهو نیز اینگونه استقبال گرمی به عمل آوردید.

شیمون پرز نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در سال 1996 میلادی به دوحه سفر کرد.

پیش از این روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نوشت که بحرین در حال انجام گفت‌وگویی سری با اسرائیل با هدف اعلام برقراری روابط علنی بین دو طرف و فراهم کردن مقدمه سفر بنیامین نتانیاهو به منامه است.

این در حالی است که نتانیاهو جمعه گذشته در یک سفر رسمی به مسقط رفت و با سلطان قابوس دیدار کرد، این دومین سفر یک نخست وزیر رژیم اشغالگر به عمان به‌شمار می‌رود، پیش از این، اسحاق رابین نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در سال 1994 به عمان سفر کرده بود، همچنین شیمون پرز نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در سال 1995 میزبان یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان در قدس اشغالی بود، هرچند در حال حاضر روابط دیپلماتیک رسمی میان عمان و رژیم صهیونیستی برقرار نیست، ولی دو طرف در ژانویه 1996 میلادی توافق‌نامه‌ای را درباره گشایش دفاتر نمایندگی تجاری امضا کردند.