کدخبر: ۲۴۸۶۱۷ لینک کوتاه

ترامپ به شکست در انتخابات کنگره اعتراف کرد؟

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری آمریکا از امکان این امر سخن به میان آورد که دموکرات‌ها اکثریت را در مجلس نمایندگان به دست گیرند، اما تلاش کرد طرفدارانش را تسکین دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا نوشت، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز گذشته -جمعه- اذعان کرد که جمهوری‌خواهان ممکن است در انتخابات میان‌دوره‌ای کنترل مجلس نمایندگان این کشور را از دست بدهند. 

ترامپ، در سخنرانی در ویرجینیای غربی، از امکان این امر سخن به میان آورد که دموکرات‌ها اکثریت را در مجلس نمایندگان به دست گیرند، اما تلاش کرد طرفدارانش را تسکین دهد. 

وی گفت: «می‌دانید چه می‌کنم؟ در تمام زندگی‌ام، می‌دانید در این مواقع چه می‌گویم؟ نگران نباشید، روبه‌راهش می‌کنم. این حرف به نظرتان کفایت می‌کند؟ درستش می‌کنم!»

این اظهارات ترامپ در حالی صورت می‌گیرد که نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که دموکرات‌ها شانس خوبی برای به دست آوردن اکثریت در مجلس نمایندگان دارند و جمهوری‌خواهان نیز می‌توانند کنترل سنا را حفظ کنند. 

ترامپ در ادامه گفت: «نمی‌گویم احتمال برد آن‌ها وجود ندارد. شاید چون در جاهای بسیاری فعال هستند. من هم نمی‌توانم به همه‌جا سر بزنم.»