کدخبر: ۲۴۹۲۵۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
سرقت با جعل عناوین انتظامی و بسیج/دستگیری سارق مامورنما

سرقت با جعل عناوین انتظامی و بسیج/دستگیری سارق مامورنما

اقتصادنیوز : معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق مامور نمایی خبر داد که با جعل عناوین انتظامی و بسیج اقدام به اخاذی از شهروندان می کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازمهر، سرهنگ  احمد نجفی در توضیح این خبر، گفت: با شکایت یکی از شهروندان ، پرونده ای با موضوع سرقت تحت پوشش مأمور قلابی در این پلیس تشکیل و برای رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان داشت: مال باخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۱:۳۰ بامداد دوازدهم مهر ماه سال جاری با خودرو در خیابان فردوسی به سمت داروخانه در حال تردد بودم که فردی با یک دستگاه موتور سیکلت بنده را متوقف کرد و اعلام داشت خودروی شما مشکوک است و باید تفتیش شود و پس از گشتن خودرو و دیدن مدارکم گفت: روشن کن تا به سمت اداره حرکت کنیم بنده که حیران و در شوک بودم از او توضیح خواستم که عنوان داشت هرچه در کارت عابر بانک داری به حساب من واریز کن و خودت رو خلاص کن. من هم که به علت تهیه داروهای مادرم عجله داشتم با اکراه به اتفاق این فرد به عابر بانک مراجعه و مبلغ ۵۵۰ هزار تومان به حساب وی کارت به کارت کردم که متهم پس از واریز پول به حسابش به سرعت از محل متواری شد .

معاون مبارزه با سرقت خاص پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به انجام تحقیقات میدانی و شناسایی چهره متهم ، گفت: کارآگاهان اداره پنجم با بررسی تراکنش مالی حساب مال باخته موفق به شناسایی این مجرم شدند.

سرهنگ نجفی با بیان اینکه در پایش های اطلاعاتی مشخص شد که متهم تا کنون ۲۰ بار به اتهام جعل عناوین و سرقت دستگیر و روانه زندان شده است، تصریح کرد: در تحقیقات پلیسی، مخفیگاه وی شناسایی و ماموران موفق شدند وی را در هفدهم مهرماه دستگیر کنند.

این مقام انتظامی توضیح داد: متهم در اعترافات خود در رابطه با نحوه انتخاب سوژه های خود اقرار کرد که خودروهایی که با صدای بلند موسیقی پخش می کردند یا خودروهایی که همراهان آنها حجاب مناسبی نداشتند را انتخاب و به عنوان مامور ضابط قضائی از آنها اخاذی می کردم.

معاون مبارزه با سرقت خاص پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اخذ دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم، گفت: با توجه به سوابق متهم در ارتکاب سرقت های مشابه و اعتراف صریح وی به ۲۴ فقره سرقت تحت پوشش مأمور به صورت پیاده و با استفاده از موتور سیکلت مشکی رنگ در مناطق مختلف شهر تهران، هماهنگی لازم با مقام قضائی تهران برای انتشار بدون پوشش تصاویر این متهم برای شناسایی سایر جرایم مشابه انجام شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از کلیه شاکیان و مال باختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهم شده اند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایت خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.