کدخبر: ۲۵۰۶۵۹ لینک کوتاه

کتاب میشل اوباما رکورد زد

اقتصادنیوز؛ کتاب «شدن» اثر میشل اوباما بانوی اول اسبق آمریکا رکورد پیش‌سفارش کتاب را از آن خود کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ انتشارات «بارنز اند نوبل» اعلام کرد که کتاب خاطرات اوباما بیشترین آمار پیش‌فروش را از زمان پیش فروش کتاب «یک دیده‌بان بگمار» هارپر لی در سال ۲۰۱۵ به خود اختصاص داده است.

کتاب «شدن» (Becoming) اثر میشل اوباما به سرعت در حال تبدیل شدن به بزرگ‌ترین کتاب سال ایالات متحده آمریکا است. انتشار جزئیاتی از این کتاب پیش از ورود به بازار کتاب آمریکا بسیاری از خوانندگان را علاقه‌مند به تهیه این کتاب کرد و درخواست‌ها برای تهیه آن به سرعت افزایش یافت.

«لیز هاروِل» مدیر ارشد بازرگانی کمپانی «بارنز اند نوبل» در مورد موفقیت این کتاب گفت: ما پیش از اینکه کتاب «شدن» میشل اوباما در قفسه‌های کتابفروشی‌ها قرار بگیرد با تقاضای بسیار زیاد برای تهیه این کتاب مواجه شدیم. کتاب‌فروشی‌های ما در سراسر آمریکا آماده تقاضای عظیم و گسترده برای بزرگ‌ترین کتاب فصل هستند.

«اُپرا وینفری» از معروف‌ترین چهره‌های رنگین‌پوست تلویزیونی آمریکا و جهان در حمایت از کتاب میشل اوباما اعلام کرده که کتاب «شدن» را برای باشگاه کتابش انتخاب کرده است. او در برنامه تلویزیونی هم با اوباما مصاحبه کرده و گزیده‌ای از آن را هم در مجله «اُ» منتشر کرده است.

وینفری در مورد این کتاب می‌گوید: «شدن» کتابی‌ست از هرآنچه که شما می‌خواهید بدانید و از بسیاری چیزها که نمی‌دانید و دوست دارید بدانید. این کتاب خیلی خوب نوشته شده آنچنان که می‌توانم صدای میشل را در آن بشنوم و می‌توانم تمام احساساتش را درک و حس کنم. آنچه که او به ما اجازه می‌دهد بدانیم اینست که او قادر به کشف، تعریف و پالایش لحنش است.

تور کتاب میشل اوباما در سراسر آمریکا و در ۱۲ نقطه از این کشور برگزار می‌شود و در این تور به معرفی و فروش کتاب جدید خود می‌پردازد. این برنامه و تور حواشی‌ای نیز دارد و درآمدهایی نیز حاصل از این حواشی بدست می‌اید که یکی از آنها برنامه تلویزیونی «پاپیولار» بود که در قالب برنامه‌ای گفتگو محور مبادرت به بلیت فروشی کردند و تمام بلیت‌های آن در کم‌ترین زمان به فروش رسید و قیمت باورنکردنی ۲ هزار و ۷۵۰ دلاری برای خرید بلیت این برنامه با حضور میشل اوباما نیز ثبت شد.

«اِلِن دی جِنِرز» از دیگر مجریان معروف آمریکا نیز روز پنج‌شنبه قرار است میشل اوباما را به عنوان مهمان برنامه خود در تلویزیون داشته باشد.

کتاب «شدن» که توسط انتشارات «پنگوئن» منتشر شده شامل قراردادی ۶۵ میلیون دلاری است که به میشل و باراک اوباما پرداخت شده است. این کتاب شامل مجموعه خاطرات زندگی میشل اوباما از جمله دوران کودکی، دوران آشنایی و ازدواج با باراک، مشکل سقط جنین و فرزنددار شدن با لقاح مصنوعی، گریه لحظه ترک کاخ سفید و انتقادهای متعدد از ترامپ از جمله بخش‌های خواندنی این کتاب هستند.

میشل در بخشی از کتاب که به انتقاد شدید از ترامپ می‌پردازد، می‌نویسد: «ترامپ حق ندارد اصالت خانوادگی همسر من را زیر سوال ببرد. او با این حرف‌های بی‌اساسش باعث ترس شبانه‌روزی من شده است. هیچ بعید نیست شخصی با تاثیر از حرف‌های تهمت‌آمیز او اسلحه بر دارد و به واشنگتن آمده و جان خانواده من را به خطر بیاندازد.