کدخبر: ۲۵۵۲۱۰ لینک کوتاه

خسارت ۱۰ میلیون دلاری گوگل به خاطر یک مورد عجیب

اقتصاد نیوز:روزنامه فایننشال تایمز گزارش داده که خطای یکی از کارآموزان گوگل باعث شد تا یک آگهی اشتباه روی "تعداد پرشماری" از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های موبایل پخش شود.

به گزارش اقتصاد نیوز، این اشتباه، منجر به این شد که یک چهارگوش زرد رنگ خالی چند روز پیش به مدت ۴۵ دقیقه در بسیاری از وب‌سایت‌ها در آمریکا و استرالیا دیده شود.

اتفاق مذکور زمانی رخ داد که کارآموزان در حال یادگیری این بودند که چگونه با سامانه انتشار آگهی گوگل، از خانه خود کار کنند.

در این حین یکی از کارآموزان در سامانه خرید آگهی گوگل، یک چارگوش زرد را "بیش از میزانی که برایش تعیین شده بود"،برای انتشار فرستاد.این آگهی بیش از هر تبلیغ دیگر توجه مخاطبان را جلب کرد و از طریق شرکت‌های همکار دیگر گوگل بازپخش شد و تعداد مخاطبان آن بیش از پیش گسترش یافت.

پس از آن گوگل در بیانیه‌ای اعلام کرد: "به محض آن که از این اشتباه ناخواسته مطلع شدیم، تلاش کردیم تا پخش آن متوقف شود".این شرکت در این بیانیه افزود که همه خسارت‌ها و پرداخت‌هایی را که به خاطر این اشتباه صورت گرفته جبران می‌کند.

هنوز میزان این خسارت مشخص نشده اما تخمین فایننشال تایمز این است که گوگل تقریبا ۱۰ میلیون دلار برای جبران این خطا هزینه خواهد کرد.