کدخبر: ۲۵۵۲۱۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مقام یمنی: ایران هیچ نیرویی در این کشور ندارد

اقتصادنیوز : یکی از مقام های جنبش انصارالله یمن و عضو هیات اعزامی این کشور به مذاکرات صلح سوئد هرگونه حضور نیروهای ایرانی در یمن را تکذیب کرد و آن را شایعه دانست و درباره ایرانی بودن موشک های مورد استفاده کشورش در نبرد با متجاوزان و مزدوران سعودی افزود: این موشک ها یمنی است و ما آنها را برای دفاع از کرامت خود شلیک می کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ، عبدالملک العجری در مصاحبه مطبوعاتی در سوئد در پاسخ به پرسشی درباره ایرانی بودن موشک های مورد استفاده کشورش در نبرد با متجاوزان و مزدوران سعودی افزود: این موشک ها یمنی است و ما آنها را برای دفاع از کرامت خود شلیک می کنیم.

وی با بیان اینکه بین افراد اسیر، مزدوران سعودی و عناصر خارجی وجود دارند، تاکید کرد که هیچ نیروی ایرانی در خاک یمن حضور ندارد و این دلیل بر این است که آنچه درباره حضور ایران گفته می شود، شایعه است.

این مقام جنبش انصارالله همچنین با یادآوری پیشنهادهای هیات اعزامی صنعا به مذاکرات سوئد گفت: چهار راه حل درباره فرودگاه صنعا ارایه کردیم، برای مثال ما با نظام بازرسی (هواپیماها) پیش از ورود به یمن مشکلی نداریم.

العجری افزود: اعتراضی به اینکه بازرسی در کشور عمان یا غیر عمان انجام شود، نداریم و در این زمینه چند دیدگاه را مطرح کردیم اما طرف مقابل تاکنون هیچ پاسخ مثبتی نداده است.

چهارمین دور از مذاکرات صلح یمن از پنجشنبه گذشته با حضور طرف های یمنی به همراه گریفیس نماینده ویژه سازمان ملل متحد در استکهلم سوئد آغاز شده است و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

این دور از مذاکرات که قرار بود، ششم سپتامبر (15 شهریورماه) در ژنو سوئیس برگزار شود، با کارشکنی سعودی و امارات به تعویق افتاد.

نخستین و دومین دور این مذاکرات سال 2015 (94) در سوئیس و دور سوم آن سال 2016 (95) به مدت سه ماه در کویت برگزار شد که آن هم با کارشکنی کشورهای ائتلاف از جمله عربستان و امارات کار به جایی نبرد.