جولیانی: مگر از روی نعش من رد شوند که بتوانند از ترامپ بازجویی کنند

کدخبر: 256835
اقتصادنیوز : وکیل شخصی رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید به هیچ‌وجه اجازه نخواهد داد تیم تحقیقات در مورد دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، مستقیما با ترامپ مصاحبه کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ، «رودی جولیانی» وکیل شخصی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه احتمال گفت‌وگوی رو در روی «رابرت مولر» بازرس پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا با ترامپ را رد کرد.

وی که با شبکه «فاکس نیوز» گفت‌وگو می‌کرد، در واکنش به تشدید فشارهای رسانه‌ای برای پاسخگویی مستقیم ترامپ به سوالات مولر، گفت این اتفاق تنها در صورتی می‌افتد که «از روی نعش من رد شوند.»

ترامپ پیش از این به صورت مکتوب به سوالات مولر در مورد ادعای تبانی‌اش با روسیه در جریان انتخابات پاسخ داده، اما تاکنون از پذیرش درخواست‌های مکرر برای مصاحبه حضوری در مورد اتهام «ممانعت از اجرای عدالت»، به خصوص از طریق اخراج رئیس اداره فدرال تحقیقات آمریکا (اف.بی.آی)، خودداری کرده است.

جولیانی نحوه عملکرد تیم مولر در ارتباط با «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی اسبق دولت ترامپ را نیز «چندش‌آور» توصیف کرد. فلین که تنها چند روز پس از حضور در دولت ترامپ و پس از افشای پنهانکاری در مورد دیدارهایش با سفیر روسیه در واشنگتن مجبور به کناره‌گیری شد، روز سه‌شنبه به اتهام دروغگویی به اف.بی.آی حکم قضایی دریافت خواهد کرد. تیم مولر می‌گوید فلین در ازای دریافت تخفیف در مجازات، اطلاعات ارزشمندی در مورد روابط تیم انتقالی ترامپ با مسکو در اختیار تیم تحقیق قرار داده است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا ترامپ حاضر به گفت‌وگوی مستقیم با مولر خواهد بود، با عصبانیت و البته با پوزخند، گفت: «آره، موفق باشند! به خصوص بعد از آنچه بر سر فلین آوردند و او را به دام دادن شهادت دروغ انداختند... مگر از روی نعش من رد شوند.»

در هفته‌های اخیر تحقیقات در مورد رابطه ادعایی ترامپ با روسیه شدت بیشتری گرفته و انتظار می‌رود که نتایج تحقیقات در مورد این پرونده به زودی مشخص شود. به گفته برخی سناتورهای دموکرات، انتشار نتایج این تحقیقات می‌تواند ترامپ را در معرض استیضاح یا حتی بازداشت پس از پایان دوره ریاست‌جمهوری قرار دهد

 

تیتر یک
  • چرا اسکناس آمریکایی پشت خط ۲۵ درجا می زند؟

    اقتصاد نیوز: قیمت دلار در ماه رمضان چه سمت و سویی خواهد داشت. با نگاهی با روند بازار ارز و قیمت دلار در ۴ ماه رمضان…

از دست ندهید
بلیط هواپیما