کدخبر: ۲۵۷۲۸۳ لینک کوتاه

جستجوی محتوا در توییتر ساده تر می شود

اقتصادنیوز :توییتر برنامه ریزی کرده تا شیوه جستجو را برای کاربران ساده تر کند. این به این معناست که وقتی کاربران قصد دارند دو یا چند توییت را همزمان مشاهده و دنبال کنند محدودیت خاصی نداشته باشند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ، در سیستم جدید قدرت جدید جستجو از طریق دسترسی به جدول زمانبندی به راحتی در دستان شماست.

بر این اساس از این پس، کاربران توییتر یک آیکون درخشان جدید را مشاهده می کنند که به آنها امکان می دهد بین توییت های جدید یا توییت های قدیمی راحت تر بگردند.

کاربرانی که توییتر را از طریق آیفون خود مرور می کنند می توانند با یک کلیک ساده  روی یک آیکون درخشان در بالای تایم لاین خود این کار را انجام دهند و انتظار می رود این تغییرات به زودی در اندروید و نسخه دسکتاپ نیز مشاهده شود.

توییتر یک جدول زمانی الگوریتمی را  نیز در سال 2016 منتشر کرد، اما کاربران باید برای استفاده از قابلیت جدید به بخش تنظیمات رفته و آن را خاموش کنند. پیش از این هوش مصنوعی توییتر تشخیص می داد که ما مایلید کدام نوع محتواها را بیشتر مشاهده کنید. این شامل اشخاصی که با آنان در ارتباط هستید نیز می شد.

پیش از این و در ماه سپتامبر، شرکت توییتر اعلام کرده بود که در حال کار روی یک راه برای کنترل بیشتر کاربران در تایم لاین است و حتی به طور آزمایشی این قابلیت را اجرا کرده بود. پس از آنکه کاربران توییتر این ابزار جدید را آزمایش کردند و گزارش دادند که راضی هستند، توییتر به شکلی متمرکز تر روی آن کار کرد.

توییتر در ماه های اخیر تلاش کرده است تا کاربران جدید را جذب کند، بر همین اساس نیز  تغییراتی را در جهت کمک به کاربران خود در ارائه اطلاعات بهتر انجام داده است.

اما استفاده از الگوریتم ها موجب نگرانی شده است که مبادا این شبکه با نگاه کردن به پست هایی که فکر می کند کاربران می خواهند ببینند،ناخواسته اقدام به  ایجاد یک "حباب فیلتر" کند که  برخی از دیدگاه های سیاسی و یا تعصبات را تقویت می کنند.