کدخبر: ۲۵۹۷۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
سارق تحصیلکرده آرم خودرو می دزدید

سارق تحصیلکرده آرم خودرو می دزدید

اقتصادنیوز : هنرمند تحصیلکرده که گرفتار اعتیاد شده بود برای تأمین هزینه موادش آرم خودروهای گرانقیمت را می‌دزدید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزنامه ایران ،مأموران کلانتری ۱۳۷ نصر نیمه شب هشتم دی، هنگام گشت شبانه به یک مرد مشکوک شدند. پس از بازرسی بدنی و وسایل وی مشخص شد این فرد کوله‌ای پر از آرم‌های خودرو‌های مدل بالا همراه خود دارد.

با کشف کوله، این مرد ۳۴ ساله بازداشت و به کلانتری ۱۳۷ نصر منتقل شد. بلافاصله با هماهنگی‌های قضایی مأموران به خانه متهم رفتند و در بازرسی خانه از داخل مبل راحتی تعداد زیادی آرم‌های انواع خودرو از جمله B.M.W و بنز را بیرون کشیدند.

 سرگرد عباس جمشیدی - رئیس کلانتری ۱۳۷ نصر- با اعلام خبر بازداشت سارق آرم‌های خودرو‌ها درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: متهم در بازجویی‌ها ضمن اعتراف به سرقت‌ها مدعی شد به‌دلیل اعتیادی که از دو ماه گذشته به ماده مخدر شیشه پیدا کرده دست به چنین سرقت‌هایی زده و انگیزه خود را نیز تأمین هزینه‌های مصرف شیشه عنوان کرد.

همچنین وی مدعی شد که دارای تحصیلات کارشناسی ارشد است و پیش از اعتیاد کار‌های هنری نیز انجام می‌داده است. وی در بازجویی‌ها اعتراف کرد که این نوع سرقت را یکی از دوستان معتادش به او آموزش داده و به‌دلیل اعتیاد و تحت تأثیر مواد مخدر روانگردان به سرقت هایش ادامه داده است.

جمشیدی افزود: متهم به سرقت ۳۵۰ آرم خودرو اعتراف کرد و گفت که آرم‌های سرقتی را از طریق سایت دیوار به فروش می‌رسانده است. ارزش آرم‌های سرقتی ۱۲۰ میلیون تومان تعیین شده و همچنین برخی از این آرم‌ها تا دو میلیون تومان ارزش دارد.