کدخبر: ۲۵۹۸۲۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
واشنگتن‌پست آمار دروغ‌های ترامپ را درآورد؛ روزی 15 دروغ!

واشنگتن‌پست آمار دروغ‌های ترامپ را درآورد؛ روزی ۱۵ دروغ!

اقتصادنیوز: یک روزنامه آمریکایی در گزارشی به بررسی دروغ‌های رئیس‌جمهور آمریکا طی سال ۲۰۱۸ پرداخته نوشت که ترامپ در سال ۲۰۱۸ به‌طور میانگین هر روز ۱۵ دروغ گفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، واشنگتن پست نوشت، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سال 2018 به‌طور متوسط 15 بار در روز آشکارا دروغ گفته است.

بر اساس گزارش روزنامه واشنگتن پست، ترامپ 7600 بار طی سال 2018 دروغ گفته که 3 برابر سال گذشته است که طی آن 1989 دروغ گفته بود. در ماه سپتامبر ترامپ 600 بار، در ماه اکتبر 1200 و در ماه نوامبر 900 بار دروغ گفت. در ماه دسامبر او به شاخص ماه مه بازگشت و فقط 200 دروغ سر هم کرد.

تقریباً یک‌چهارم اعلامیه‌های غیرواقعی او به زمان فعالیت‌های انتخاباتی او پیش از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری بوده و همان تعداد در زمان صحبت با خبرنگاران و حدود 17 درصد در توییتر منتشر شدند.

دروغ‌های رئیس جمهور آمریکا هم در رابطه با رویدادهای عادی و هم جدی بیان شده‌اند. مطابق با نظرسنجی روزنامه نامبرده در ماه دسامبر تقریباً سه نفر از هر 10 نفر آمریکایی حرفهای ترامپ را مورد شک و تردید قرار دادند.

جیمی کیمل مجری شوی تلویزیونی آمریکایی گفت که می‌داند رئیس جمهور چه‌وقت دروغ می‌گوید و چه‌وقت حرفش راست است. به‌گفته وی، ترامپ دروغ‌هایش را همیشه با سه کلمه «این حقیقت است» به پایان می‌برد.