کدخبر: ۲۶۰۰۹۳ لینک کوتاه

دختر و داماد ترامپ چگونه ثروت خود را به بیش از یک میلیارد دلار رساندند؟

اقتصادنیوز: پایگاه اینترنتی بیزنس اینسایدر به بررسی شواهد جدیدی درباره میزان ثروت ایوانکا ترامپ، دختر دونالد ترامپ و همسرش جرد کوشنر، مشاور رئیس‌جمهور آمریکا پرداخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه اینترنتی بیزنس اینسایدر در مطلبی به بررسی شواهد جدیدی درباره میزان ثروت ایوانکا ترامپ، دختر دونالد ترامپ و همسرش جرد کوشنر، مشاور رئیس جمهور آمریکا پرداخت.

بر اساس برآوردهای جدید، ارزش ثروت خالص ایوانکا ترامپ و همسرش که هر دو از خانواده های شناخته شده در حوزه املاک و مستغلات در آمریکا هستند، در مجموع یک میلیارد و یکصد میلیون دلار است.

ایوانکا ترامپ و همسرش هردو در زمینه کسب و کار فعالیت داشتند، با این حال، پیش از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در سال 2016، به ثروتی که آنها را به چهره های مطرح تبدیل کند، دست نیافته بودند. ایوانکا پس از ورود پدرش به کاخ سفید، به عنوان یکی از مشاورانش مشغول به کار شد ولی طبق گزارش رسانه ها از دریافت دستمزد خودداری کرد. همسرش جرد کوشنر نیز به سمت مشاور ارشد ترامپ و مسئول تیم مذاکرات صلح فلسطین و رژیم صهیونیستی  منصوب شد. اما پرسشی که در اینجا مطرح می شود این است که آنها چگونه در دو سال اول ریاست جمهوری ترامپ به به این ثروت هنگفت دست یافتند؟

بر اساس یک گزارش قدیمی پایگاه اینترنتی بیزنس اینسایدر، این زوج در نخستین سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ 83 میلیون دلار از فعالیت های اقتصادی خارج از کاخ سفید، کسب درآمد کرده بودند. این در حالی است که پایگاه آماری (Celebrity Net Worth) در جدیدترین گزارش خود از افزایش ثروت ایوانکا به 300 میلیون دلار و رشد چشمگیر ثروت جرد کوشنر به 800 میلیون دلار خبر داده است.

طبق این پایگاه آماری، ایوانکا ترامپ و همسرش چندین دفتر و فعالیت تجاری خارج از دولت ترامپ دارند. گفته می شود بخش عمده ثروت کوشنر از رشد معاملات شرکت املاک او  تحت عنوان شرکت مستغلات کوشنر حاصل شده است.  

کوشنر همچنین با همکاری برادرش شرکت « Cadre» را به ارزش 25 میلیون دلار راه اندازی کرده است. این شرکت که سابقه ای چندان طولانی ندارد نیز در زمینه سرمایه گذاری املاک فعالیت دارد.

ایوانکا ترامپ نیز سازمان تجاری پدرش را برای کمک به او در کاخ سفید ترک کرد. طبق گزارش واشنگتن پست، سوابق مالی او در سال 2017 حاکی از کسب و کار 5 میلیون دلاری ایوانکا است. او 2 میلیون دلار برای جدایی و بازخرید از سازمان پدرش دریافت کرد و همچنین از پیش  فروش کتابش تحت عنوان «زنانی که کار می کنند» 289 هزار دلار گرفت. با این حال، این مبالغ فاصله خیلی زیادی با ثروت 300 میلیون دلاری او که پایگاه آماری (Celebrity Net Worth) اعلام کرده است، دارد.

این پایگاه آماری اسنادی را ارائه کرده که نشان می دهد ارزش مجموعه های هنری این زوج در حال حاضر 25 میلیون دلار است.