کدخبر: ۲۶۰۴۴۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بانوی سیاستمدار آمریکا مجبور به خداحافظی با توئیتر شد

اقتصاد نیوز: بانوی سیاستمدار آمریکا به دلیل وضع قوانین سخت گیرانه برای استفاده از شبکه های فضای مجازی مجبور شد از توییتر خارج شود.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، بر مبنای قوانینی که برای کارکنان ارشد دولت آمریکا در زمینه استفاده از شبکه های اجتماعی در دوران ریاست جمهوری اوباما وضع شده، نیکی هلی نماینده سابق ایالات متحده در سازمان ملل مجبور به پاک کردن حساب خود در توئیتر می شود.

نیکی هیلی مجبور به خداحافظی با توئیتر شد

وی باید حساب توئیتری خود را پاک کرده و با 1.67 میلیون تعقیب کننده یا فالوئر خود هم خداحافظی کند. این قوانینی است که برای کارکنان ارشد وزارت خارجه امریکا لازم الاجراست.

وی که سال‌ها حسابی در توئیتر داشته از این مساله اظهار تاسف کرده است. از همین رو تمامی متون، عکس ها و دیگر محتوای ارسالی هلی از توئیتر حذف می شود.

قوانین یادشده در سال 2017 میلادی وضع شدند تا از افشای برخی اطلاعات حساس سیاسی و رسوایی های امنیتی جلوگیری شود. قوانین مذکور برای افرادی که در حین خدمت در وزارت خارجه آمریکا از حساب های کاربری شخصی در توئیتر استفاده کنند، مجازات هایی را در نظر گرفته است.

گفته می شود نیکی هلی برنامه هایی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری امریکا در سال 2020 دارد و لذا به فعالیت در شبکه های اجتماعی به شدت علاقمند است.