کدخبر: ۲۶۳۸۰۷ لینک کوتاه

ترس‌هایی که نقطه‌های تاریک وجودتان را برملا می‌کند+ تست روانشناسی

اقتصادنیوز: «فوبی» به ترس‌های شدیدی اطلاق می‌شود که فرد از روبه‌رو شدن با آن واهمه دارد، تست روانشناسی درباره ترس‌ها می‌تواند بخشی از شخصیت افراد را آشکار کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از افراد به دنبال شناخت شخصیت درونی و آگاهی از درون خود هستند؛ جالب است بدانید با روش‌هایی مختلف می‌توان به این موضوع پی برد که یکی از آنها تست روانشناسی است؛ این تست‌ها درک شما از زندگی را آشکار می‌سازد و به شما کمک می‌کند تا با شناختی عمیق ارزش‌های ذاتی خود را بشناسید.

تستی که در این مطلب می‌خوانید به ترس‌های شما اشاره دارد که با کمک آن می‌توان به شخصیت پی‌برد؛ «فوبی» به ترس‌های شدیدی اطلاق می‌شود که فرد از روبه‌رو شدن با آن واهمه دارد، جالب است بدانید این نوع ترس‌ها می‌تواند بخشی از شخصیت افراد را آشکار کند.

از کدامیک از موقعیت‌های زیر می‌ترسید؟

  • تاریکی
  • صحبت کردن در جمع
  • مار
  • خون
  • بیماری
  • عنکبوت
  • دلقک
  • تنهایی
  • ارتفاع
  • شلوغی
تفسیر تست

از سیاهی و تاریکی می‌ترسید؟

اگر از تاریکی می‌ترسید از نظر شخصیتی فردی مثبت و شاد با تخیلی قابل تحسین هستید؛ مغز شما فوق‌العاده خلاق است و به همین دلیل به محض قرار گرفتن در محیطی ساکت و تاریک شروع به ساختن سناریو‌های پیچیده می‌کند، مغز نیاز به تاریکی دارد تا استراحت کند، برای غلبه بر ترس خود تنها دو راه حل دارید، یا نور بسیار ضعیفی در اتاق روشن نگه دارید یا مغزتان را با کتاب خواندن و نوشتن و شرکت در کلاس‌های مختلف خسته کنید تا زودتر به خواب روید.

از صحبت کردن در جمع واهمه دارید؟

تقریبا ۷۵ درصد مردم جامعه درجاتی از این نوع ترس را دارند. این افراد اغلب درون‌گرا هستند و دوست دارند لحظات خود را در تنهایی و شادی سپری کنند یا دوستان کمی دارند، اما همین عده محدود صادق و صمیمی‌اند. البته ترس از ابراز وجود کردن یا سخنرانی در جمع به دلیل خجالت آنها نیست بلکه این افراد از «در مرکز توجه قرار گرفتن» بیزارند. برای غلبه بر ترس خود سعی کنید وارد گروه‌های مختلف شوید و زاویه دیدتان را به دنیا تغییر دهید.

از مار می‌ترسید؟

اگر این تصویر مایه رعب و وحشت شماست یعنی شما فردی دوست داشتنی و گرم هستید، آدم‌ها و روابط با آنها برای شما در اولویت قرار دارد و حاضرید در هر شرایطی پشت و کمک افراد خانواده و دوستان باشید؛ ترس از مار نشانه وحشتی است که فرد از در معرض خطر قرار گرفتن خود، دوستان و خانواده‌اش دارد.

 از خون می‌ترسید؟

اگر با دیدن خون می‌ترسید یا حالتان به هم می‌خورد نشانه این است که فردی آرام هستید؛ بدنتان برای شما بسیار محترم است و ترس‌تان از خون به دلیل ترس از این موضوع است که مبادا روزی بدنتان دچار صدمه یا سانحه شدیدی شود.

از باکتری و کثیفی ترس دارید؟

اگر از آلودگی و بیماری ترس دارید یعنی در مقایسه با دوستان‌تان فردی عصبی هستید. دوست دارید زندگی بسیار مرتب و منظم و برنامه‌ریزی شده باشد. هر چیزی که نظم زندگی شما را بر هم زند مخصوصا کثیفی یا آلودگی یا بیماری شما را دچار اضطراب می‌کند.

از عنکبوت می‌ترسید؟

۳۰ درصد زنان و ۲۰ درصد مردان مبتلا به این نوع ترس هستند؛ برخلاف آنچه به نظر می‌رسد شما فردی قوی هستید و جزو  افرادی  هستید که می‌گویند رهبر متولد شده‌اند؛ ترس از عنکبوت در واقع نوعی میل ناخود آگاه به سمت عادی بودن است. شما ترجیح می‌دهید تحت هیچ فشار و مسئولیتی نباشید. پشت ترس از عنکبوت ترس از استراحت و از دست دادن کنترل ۱۰۰ درصدی مسائل است.

 از دلقک می‌ترسید؟

شما فرد صادقی هستید که دروغگویی و از پشت خنجر خوردن را نمی‌پسندید. شما همیشه راست می‌گویید و این موضوع افتخار شماست. از هر ۱۰ نفر یک نفر دچار ترس از دلقک است. برای ایجاد یک رابطه سالم و خوب و صادقانه شما باید به حالت چهره آدم‌ها دقت کنید، اما دلقک چهره‌ای مرموز و غیر قابل پیش‌بینی دارد. توصیه می‌کنیم هر از گاهی همراه با دوستانتان خود را به شکل دلقک درآورید، اما بهتر است تا جای ممکن از سیرک دور بمانید.

از تنهایی می‌ترسید؟

شما از تنها ماندن متنفر هستید و به همین دلیل تمام وقت‌تان را با دوستان و آشنایان‌ می‌گذرانید. اگر روابط سالمی دارید این روند را ادامه دهید، اما اگر تنها برای فرار از تنهایی ارتباط برقرار می‌کنید مراقب روابط سمی باشید. یاد بگیرید خود را آن طور که هستید بپذیرید و به جهان نگاه مثبتی داشته باشید.

 از ارتفاع می‌ترسید؟

شما فرد پیچیده‌ای هستید از یک سو دوست دارید با افراد جدید آشنا شوید و فعالیت‌های نو انجام دهید، اما از سوی دیگر از ناشناخته‌ها به شدت واهمه دارید.

 از شلوغی می‌ترسید؟

از قرار گرفتن در محیطی تنگ و پر جمعیت گریزانید؟ شما فردی هستید که به مردم علاقه دارید، اما دوست دارید برای خود محدوده مشخصی داشته باشید؛ دوست دارید آدم‌ها شما را آزاد بگذارند. اما باید یاد بگیرید که به دیگران نزدیک شوید و از فضا‌های جمعی فرار نکنید و اجازه دهید دیگران شما را بشناسند.