کدخبر: ۲۶۴۵۹۹ لینک کوتاه

اردوغان: ونزوئلا یا مصر فرقی نمی‌کند، با کودتاها مخالفیم

اقتصادنیوز؛ رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه گفت: ونزوئلا یا مصر، فرقی نمی‌کند همیشه معتقد به صندوق‌های رأی بوده و با کودتاها مخالفت کردیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم؛ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی که امروز در ارزوم انجام گرفت، با بیان اینکه "مخالف کودتا در هر نقطه‌ای از جهان بوده‌ایم و خواهیم بود"، گفت: ونزوئلا یا مصر، فرقی نمی‌کند همیشه معتقد به صندوق‌های رأی بوده و با کودتاها مخالفت کردیم.

وی در خصوص وضعیت سوریه نیز گفت: موضوع ادلب را به‌همراه آقایان ترامپ و روحانی به سرانجام رساندیم، در غیر این‌صورت ممکن بود قتل‌عام زیادی رخ بدهد. همچنین دوباره تأکید می‌کنم که تصمیم ما بر پاکسازی شرق فرات از داعش و گروه‌های دیگر تروریستی نظیر «پ‌ی‌د» و «ی‌پ‌گ» است.

رئیس جمهور ترکیه با ابراز اینکه "صبر ما بی‌حدواندازه نیست"، اظهار داشت: ما تا بی‌نهایت منتظر اجرای قولهایی که داده می‌شود نمی‌نشینیم و نمی‌پذیریم که کنار مرزهایمان تروریست‌ها استقرار یابند. قول ایجاد منطقه حائل طی چند ماه آینده را دنبال می‌کنیم و در غیر این‌صورت خودمان آن را ایجاد خواهیم کرد. باید کنترل دست ما باشد و پیشنهادات دیگر را قبول نمی‌کنیم.