کدخبر: ۲۶۵۱۶۸ لینک کوتاه

دعوت گوایدو از طرفدارانش برای تظاهرات خیابانی

اقتصادنیوز: رئیس پارلمان ونزوئلا و رهبر مخالفان که خود را به عنوان رئیس‌جمهور موقت این کشور می‌داند، امروز- دوشنبه طرفدارانش را به تظاهرات و خروج به خیابان‌ها در روزهای چهارشنبه و شنبه آینده دعوت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، روسیا‌الیوم نوشت، «خوان گوایدو» رئیس پارلمان و رهبر مخالفان ونزوئلا امروز -دوشنبه-طرفدارانش را به برپایی تظاهرات در روزهای چهارشنبه (۳۰ ژانویه) و شنبه (۲ فوریه) دعوت کرد.

گوایدو با انتشار فیلمی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: « روز چهارشنبه تظاهرات بزرگی برگزار خواهد شد و من مردم ونزوئلا را به حضور به خیابان‌ها دعوت می‌کنم....وعده دیدار ما چهارشنبه».

وی افزود: « هدف از برپایی چنین تظاهراتی مبارزه برای دریافت کمک‌های انسانی، حقوق‌بشر و مقابله با کسانی است که قدرت را اشغال کرده‌اند. »

گوایدو در ادامه گفت: « تظاهرات دیگری روز شنبه برگزار خواهد شد. »

رئیس پارلمان ونزوئلا چهارشنبه گذشته خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت این کشور اعلام و کرد و آمریکا هم بلافاصله پس از این اقدام ریاست وی را به رسمیت شناخت.

کشورهای انگلیس، آلمان،‌ فرانسه و اسپانیا هم قصد دارند در صورت عدم برگزاری انتخابات جدید در ونزوئلا ریاست وی را به رسمیت بشناسند.

اما روسیه، چین، ‌ترکیه، مکزیک و کوبا و برخی کشورهای دیگر از ریاست جمهوری «نیکلاس مادورو» حمایت و وی را رئیس جمهوری قانونی این کشور می‌دانند.