کدخبر: ۲۶۵۶۹۸ لینک کوتاه

احمد خاتمی:

امروز در کشور مردم هرچه دوست دارند می‌گویند

اقتصادنیوز؛ احمد خاتمی، عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز در کشور آزادی به معنای واقعی وجود دارد و از خفقان زمان طاغوت خبری نیست و مردم هرچه دوست دارند می‌گویند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ احمد خاتمی در سوگواره یاس نبوی ویژه مبلغین در مجتمع آموزشی فرهنگی امام زاده سید علی قم عنوان کرد: تبلیغ و ترویج دین از اهمیت بالایی برخوردار است و پیامبر اسلام (ص) تبلیغ دین الهی را افتخاری برای خود می‌دانست.

سید احمد خاتمی

وی افزود: مبلغان دینی در هدایت گری جامعه همان مسیر انبیای الهی و ائمه اطهار (ع) را می‌پیمایند، تبلیغ دین سرمایه‌ای عظیم و ارزشمند است.

وی تصریح کرد: در راه تبلیغ دین باید اخلاص و تقوا داشت و خدمت خالصانه و صادقانه به دین و جامعه را مد نظر قرار داد.

عضو هیأت رئیسه جامعه مدرسین خاطرنشان کرد: تبلیغ دین و آموزه‌های دینی دارای برکات و آثار گرانقدری در جامعه است.

وی با اشاره به بزرگداشت ایام فاطمیه اظهار کرد: این بانوی بزرگ اسلام الگوی تمام عیار بشریت و از شأن و منزلت والایی برخوردار است.

خاتمی خاطرنشان کرد: درباره شخصیت و فضیلت‌های حضرت فاطمه زهرا (س) سخن زیاد است و موسوعه ای بالغ بر ۳۰ جلد نوشته شده است.

وی گفت: برخی به دنبال این هستند که شأن نزول اصلی بعضی آیات قرآن را مخفی کنند و می‌گویند منظور از سوره کوثر حضرت فاطمه (س) نیست در حالی که تمامی شواهد و قرائن نشان از آن دارد که منظور از کوثر، فاطمه زهراست.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: خطبه فدکیه دنیایی از معارف فاطمی است و باید یکی از مهمترین منابع تبلیغی باشد.

وی تصریح کرد: فاطمیه شناسنامه تشیع است و تداوم مکتب تشیع مرهون دفاع جانانه حضرت زهرا (س) از ولایت است.

خاتمی بیان کرد: همزمانی فاطمیه و این دهه مبارک، فرصتی برای مبلغان به شمار می‌رود که به هر دو موضوع بپردازند.

وی اظهار کرد: اعزام مبلغان روحانی در این مناسبت بزرگ دارای سبقه فاطمی است و نخستین وظیفه همه مبلغان بیان معارف و اهداف حضرت زهرا (س) می‌باشد.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) محبوب و مورد تکریم رسول گرامی اسلام (ص) بودند و همواره به ایشان احترام می‌گذاشتند به طوری که به استقبال دخترشان می‌رفتند و تکریم می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: در روایات شیعه و سنی، حجاب کامل حضرت زهرا (س) در هنگام قرائت خطبه مورد تاکید قرار گرفته و حتی گفته شده ایشان چادر بر سر داشتند.

خاتمی ادامه داد: بانوان نیز باید در عرصه دفاع از دین و ارزش‌ها به صورت فاطمی وارد شوند و فاطمی وار حجاب و عفاف را مورد توجه قرار دهند.

وی عنوان کرد: ایام فاطمیه فرصت خوبی برای تبیین ارزش‌های انقلابی و معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: انقلاب اسلامی تنها یک رویداد سیاسی نبود بلکه روح انقلاب کاملاً دینی و معنوی بود.

وی گفت: نظام اسلامی، مکتب اهل بیت (ع) را احیا کرد و شکوهی که امروز فاطمیه دارد هرگز پیش از انقلاب دیده نمی‌شد.

خاتمی عنوان کرد: در حدود چهار دهه از انقلاب اسلامی می‌گذرد نظامی که مصداق بارز حکومت دینی و حضور همه جانبه مردم در عرصه‌های مختلف است.

وی ادامه داد: خداوند به وعده خود وفا کرده و سایه ولایت بر سر این مردم گسترده شده و طوفان‌های سهمگین نتوانستند این نظام را براندازند.

عضو هیأت رئیسه جامعه مدرسین اظهار کرد: رئیس جمهور آمریکا به سران اروپا پیغام داد در طول سه ماه با همراهی شما جمهوری اسلامی را سرنگون خواهیم کرد.

وی گفت: این انسان بی عقل امروز می‌بیند سه سال از آن روز گذشته و کاری از پیش نبرده است و بداند که سال‌های متمادی می‌گذرد و او و همه همدستانش می‌روند و خاکستر می‌شوند اما این انقلاب پابرجا خواهند ماند.

خاتمی خاطرنشان کرد: امروز مشکلات اقتصادی فراوان است و گرانی افسارگسیخته بیداد می‌کند و هر روز قیمت‌ها افزایش می‌یابد نباید مشکلات را انکار کرد اما باید در کنار مشکلات، دستاوردها و خوبی‌ها را نیز ارزیابی کرد.

وی تصریح کرد: از جمله خوبی‌ها و دستاوردها این است که انقلاب اسلامی سبب شد تلاش‌های دین زدایی رضاخان و پسرش خنثی و احکام اسلام در جامعه جاری شود.

عضو هیأت رئیسه جامعه مدرسین بیان کرد: در زمان شاه، ایران به سرسپرده آمریکا و انگلستان تبدیل شده بود و محمدرضا شاه از سفارت ایالات متحده دستور می‌گرفت.

وی گفت: انقلاب اسلامی سبب شد ایران مستقل شود و روی پای خود بایستد در حالیکه تا پیش از انقلاب، حتی سران ارتش شاه به ژنرال هایزر می‌گفتند که دستور چیست و چه باید کنند.

خاتمی تاکید کرد: امروز در کشور آزادی به معنای واقعی وجود دارد و از خفقان زمان طاغوت خبری نیست و مردم هرچه دوست دارند می‌گویند.