کدخبر: ۲۶۶۳۸۴ لینک کوتاه

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد؛

درخواست «نیکلاس مادورو» برای دیدار با ترامپ

اقتصادنیوز؛ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا چند ماه پیش درخواست دیدار با او را داشته، اما او از پذیرش این درخواست خودداری کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه «سی‌بی‌اس» گفت اقدام نظامی، یکی از گزینه‌های آمریکا برای برخورد با بحران سیاسی پیش آمده در ونزوئلاست.

رئیس‌جمهور آمریکا در بخشی از این مصاحبه که مشروح آن یکشنبه شب پخش می‌شود، در پاسخ به این سوال که در چه صورت ممکن است آمریکا به ونزوئلا حمله نظامی کند، گفت: «نمی‌خواهم چیزی در این مورد بگویم. اما قطعا... این یک گزینه است.»

ترامپ سپس مدعی شد که «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا چند ماه پیش درخواست دیدار با او را داشته، اما او از پذیرش این درخواست خودداری کرده است، چراکه «چیزهای وحشتناکی در آن کشور در جریان بود.»

وی در مورد اینکه آیا ممکن است اکنون با مادورو وارد مذاکره شود، گفت باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی می‌افتد.

دولت آمریکا هفته گذشته بی‌توجه به نتایج انتخابات سال گذشته ونزوئلا و بر خلاف قوانین بین‌المللی، مادورو را «نامشروع» خوانده و «خوان گوایدو» را به عنوان «رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا» به رسمیت شناخت. گوایدو رئیس شورای ملی ونزوئلاست که چند روز پیش با حمایت آمریکا در کاراکاس خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خواند. واشنگتن دیگر کشورها و مقام‌های ارتش ونزوئلا را برای به رسمیت شناختن گوایدو تحت فشار قرار داده و حساب‌های متعلق به دولت ونزوئلا را نیز مسدود کرده است.