کدخبر: ۲۶۸۴۶۴ لینک کوتاه

پوتین: اروپا جرأت اعتراض به آمریکا را ندارد/استقلال‌تان کجا رفته‌است؟

اقتصادنیوز؛ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با اشاره به اینکه اروپایی‌ها به‌رغم مخالفت با وجود موشک‌های آمریکایی در خاک خود جرات اعتراض به واشنگتن را ندارند، پرسید: استقلال اروپا کجا رفته‌است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اظهار کرد: فکر می‌کنید هیچ‌یک از کشورهای اروپایی می‌خواهد که موشک‌های میان‌برد آمریکا به اروپا اعزام شوند؟ هیچ‌کس چنین چیزی را نمی‌خواهد اما ترجیح می‌دهند ساکت بمانند. استقلال آن‌ها کجا رفته؟

پوتین افزود: ظاهراً آنان فکر می‌کنند در نهایت از سازمان‌هایی همچون ناتو که کشورشان در آن حضور دارد، نفع می‌برند.

به گفته پوتین، پارلمان اروپا در مقایسه با تصمیم‌گیری‌های شوروی برای جمهوری‌های عضو خود، بیشتر برای کشورهای عضو تصمیم‌گیری می‌کند.

پوتین تاکید کرد: کشوری که کاملاً مستقل باشد (در اروپا) وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری تاس، او درباره اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفت، آژانس‌های فراملیتی‌ای وجود دارند که کشورهای عضو آن‌ها بخشی از قدرت خود را به آن محول کرده و در نتیجه نسبت به آن وابستگی دارند.

رئیس جمهور روسیه ادامه داد: ما بخشی از استقلال و حاکمیت خود را منتقل کرده‌ایم اما این کار را با آگاهی انجام داده‌ایم و می‌دانیم که این روش تجارت رقابت ما را افزایش داده است.

وی افزود: در چارچوب اتحادیه روسیه و بلاروس قادر خواهیم بود که بدون آسیب زدن به کشورها و مردم پیشرفت کنیم و شرایط بهتری را برای آینده کشورهایمان ایجاد کنیم.