کدخبر: ۲۶۹۰۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نماینده دلواپس: مردم از ۱۳ نماینده‌ای که خواستار استیضاح روحانی هستنند، پشتیبانی می‌کنند

نماینده دلواپس: مردم از ۱۳ نماینده‌ای که خواستار استیضاح روحانی هستنند، پشتیبانی می‌کنند

اقتصادنیوز: رئیس کمیته قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملت ایران از ۱۳ نماینده مجلسی که خواستار استیضاح رئیس جمهور هستند، پشتیبانی می‌کنند گفت: رئیس جمهور باید پاسخگوی سوء مدیریت‌ها باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، محمدعلی پورمختار با بیان اینکه خواستار استیضاح رئیس جمهور است اظهار کرد: ملت ایران از 13 نماینده مجلس که خواستار استیضاح رئیس جمهور هستند، پشتیبانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه همه از ما می‌پرسند مجلس چه کاری برای حل مشکلات کشور انجام می‌دهد افزود: استیضاح رئیس جمهور یک خواست عمومی و حق مجلس و نمایندگان است.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه آنچه الان در کشور در حال وقوع است ناشی از یأس و سوء مدیریت دولت است تصریح کرد: اکثر نمایندگان مجلس با ما موافق هستند اما حاضر به امضا نیستند و می‌گویند اگر طرح به صحن مجلس بیاید به آن رأی می‌دهند.

وی با بیان اینکه حتی برخی از اعضای فراکسیون حامی دولت نیز چنین نظری دارند ادامه داد: منشأ مشکلات امروز کشور را جای دیگر نمی‌توانیم جستجو کنیم، آقای رئیس جمهور باید فکر دیگری کند و به صورت ویژه به رفع مشکلات اقتصادی به ویژه گرانی و نبود ثبات قیمت‌ها بپردازد.

پورمختار با بیان اینکه هیچ نظارتی بر قیمت کالا و خدمات وجود ندارد خاطرنشان کرد: متأسفانه دلیل خلأ نظارتی معلوم نیست مگر نظارت نیز به برجام بازمی‌گردد.

وی با تأکید بر اینکه بسته‌های حمایتی در واقع به دست مردم نیازمند نمی‌رسد گفت: دولت می‌گوید که مشکل دلال است، سؤالی که مطرح می‌شود این است که چه کسی باید در مقابل دلال‌ها ایستادگی کند؟

رئیس کمیته قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کالاها را دوباره مستقیم به مردم ارائه دهند اظهار کرد: اگر کالا مستقیم به مردم نرسد دوباره به دست دلالان خواهد افتاد و در نقاط دیگری مصرف می‌شود.

وی با بیان اینکه ارز 4 هزار و 200 تومانی را به افرادی می‌دهند که کالای اساسی وارد کشور شود اما با ارز 13 تومانی به دست مصرف‌کننده می‌رسد گفت: با این کار نه تنها منابع ملی به هدر می‌رود، بلکه کالا با قیمت واقعی به دست مردم نمی‌رسد و تنها افرادی خاص پولدارتر می‌شوند.

پورمختار با تأکید بر اینکه موارد مختلف زیادی وجود دارد که رئیس جمهور ناتوان از اداره امور کشور است و کشور را رها کرده است خاطرنشان کرد: نباید دست روی دست بگذاریم و مقابل سوء مدیریت‌ها سکوت کنیم.

وی تأکید کرد: اگرچه ممکن است استیضاح با توجه به شرایط فعلی کشور به نتیجه نرسد، اما حداقل یک ندا و تذکر است که آقای رئیس جمهور صدای مردم را بشنود.