کدخبر: ۲۷۲۱۴۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
هند،پاکستان را به نقض آتش‌بس در کشمیر متهم کرد

هند،پاکستان را به نقض آتش‌بس در کشمیر متهم کرد

اقتصادنیوز: وزارت دفاع هند روز چهارشنبه اعلام کرد، نیروهای پاکستانی با هدف قراردادن نیروهای هندی در کشمیر،آتش‌بس بین دو کشور را نقض کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، سرهنگ «دوانر آناند» سخنگوی وزارت دفاع هند گفت، سربازان ارتش پاکستان در ساعت 10 و 30 دقیقه شب گذشته ،به سوی مواضع هند در منطقه'ساندربانی' کشمیر آتش گشودند،تبادل آتش بین طرفین تا ساعت چهار بامداد ادامه داشت .
«دوانر آناند» در جمع خبرنگاران گفت، دراین درگیری شدید یک افسر هندی به شدت زخمی شد.
نیروهای پاکستانی روز دوشنبه دو روز پس از تحویل خلبان هندی توسط دولت عمران خان ،با گشودن آتش در کشمیر ،آتش بس را نقض کرده بودند.
تنش بین دو کشور هند و پاکستان در روزهای اخیر و به‌ دنبال حمله انتحاری مرگبار در کشمیر تحت کنترل هند شدت گرفته است. در آن حمله انتحاری دست کم چهل مامور پلیس کشته شده اند. این حمله زمانی صورت گرفت که ستونی متشکل از ۷۰ خودرو، حدود ۲۵۰۰ نظامی را در بزرگراه سرینگر- جامو جابجا می کرد. بر این اساس، یک خودرو که حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ کیلوگرم مواد منفجره حمل می کرد، موفق شد تا خود را به یکی از اتوبوس های حامل نظامیان بکوبد.
این حمله پرتلفات ترین حمله در کشمیر تحت کنترل هند، در سی سال گذشته عنوان شده است. یک گروه جدایی طلب مستقر در پاکستان با نام 'جیش محمد' مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.