کدخبر: ۲۷۳۵۴۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
 ورود 90 هزار راس دام زنده طی دو روز آینده

ورود ۹۰ هزار راس دام زنده طی دو روز آینده

اقتصادنیوز :معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: ۹۰ هزار راس دام سبک زنده پنجشنبه و جمعه هفته جاری از طریق بندر شهید رجایی برای جبران کسری گوشت قرمز وارد کشور می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محمد امامی امین در گفت و گو با خبرنگاران افزود: برای کنترل و جلوگیری از قاچاق دام زنده، طرح شناسنامه دار کردن احشام در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه یک میلیون راس دام سبک در استان تهران وجود دارد، تصریح کرد: متاسفانه عده ای دلال منافق صفت برای لطمه زدن به اقتصاد ایران، اقدام به قاچاق دام زنده از کشور می کنند.

امامی امین اظهار داشت: متاسفانه کشورهای عربی در این موضوع دخیل هستند، کشورهایی که بغض، کینه و عداوت نسبت به جمهوری اسلامی دارند و به دنبال لطمه زدن به اقتصاد ایران هستند دام زنده را به دست همین دلالان با قیمت غیر واقعی خریداری و از کشور خارج می کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران تاکید کرد: این کشورها حاضر هستند که به خود ضرر برسانند اما اقتصاد ایران را در فشار و معرض آسیب قرار دهند.

وی به اقدامات انجام شده بابت کاهش قیمت مرغ در استان تهران اشاره و خاطرنشان کرد: علت گران شدن گوشت مرغ هم بررسی شد، متاسفانه استانداران استان های همجوار ابلاغ کرده بودند که 20 درصد از تولیدات مرغداران در استان خود و به قیمت 11 هزار و 500 تومان توزیع شود تا برای مابقی مجوز صادرات دریافت کنند.

امامی امین ادامه داد: تولیدکننده ای که قصد دارد 20 درصد گوشت مرغ خود را به قیمت 11 هزار و 500 تومان عرضه کند تا موفق به صادرات باقی تولیدات خود به استان های دیگر شود، مجبور به افزایش قیمت محصول خود می شود.

وی گفت: سه شنبه شب استاندار تهران با همین استانداران صحبت کرد چون خود این مجوزها یک رانتی شده و فساد ایجاد می کند، دولت هم به وزیر کشور دستور باطل کردن این مجوزها را صادر کرده است.

معاون استاندار تهران یادآورشد: تولید خود استان تهران پاسخگویی 20 درصد از نیاز این استان است و 80 درصد مابقی از استان هایی گلستان، مازندران و اراک تامین می شود.

وی اضافه کرد: به هر صورت در آخرین جلسه ستاد تنظیم بازار بنا شد 500 تن مرغ منجمد به قیمت 10 هزار و 500 تومان و 250 تن به نرخ 11 هزار و 500 تومان در میادین میوه و تره بار و فروشگاه هایی زنجیره ای به صورت روزانه توزیع شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران به استقرار نیروهای تعزیرات حکومتی در میدان بهمن برای جلوگیری از فعالیت دلالان و تخلف در فروش اشاره کرد و گفت: توزیع این 750 تن در حالی که است که روزانه 600 تا 700 تن مرغ گرم به قیمت آزاد در میدان بهمن و نزدیک 300 تن در میدان پیروزی توزیع می شود.

وی تاکید کرد: اکنون با توزیع نزدیک دو هزار تن مرغ منجمد و گرم به صورت روزانه در بازار از این پس باید شاهد کاهش قیمت این محصول باشیم.

امامی امین با بیان اینکه مصرف روزانه مردم استان تهران به یک هزار تن می رسد، تقاضای بالای این روزها را به علت روزهای پایانی سال جاری و نزدیک شدن به عید نوروز برشمرد.