علائم شروع سردرد و حمله میگرنی چیست

کدخبر: 274416
اقتصادنیوز: سردرد از هر نوعش بد و دردآور است اما سردردهای میگرنی فاجعه است و این سردرد را کسی می‌فهمد که خودش میگرن دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز: بیشتر افرادی که به سردرد میگرنی مبتلا هستند از ضربه‌دار بودن درد در سرشان شاکی‌اند و می‌گویند این ضربات در یک‌طرف سر آن‌ها را آزار می‌دهد. اگر فردی میگرن داشته باشد و فعالیت بدنی انجام دهد سردردهایش بیشتر می‌شود.

اما شروع سردردهای میگرنی با علائمی همراه است؛ افرادی که مشکل میگرن دارند قبل از شروع سردردهایشان نورها و یا خطوطی را در مقابل چشم خود می‌بینند که آن‌ها از پنج دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد و بعد از آن سردرد شروع می‌شود.

گاهی کج‌خلقی و تغییرات رفتاری نیز می‌تواند یکی از نشانه‌های میگرن باشد این گروه از افراد به‌یک‌باره احساس افسردگی می‌کنند درحالی‌که هیچ دلیلی برای این کارشان ندارند.

یکی دیگر از علائمی که نشان می‌دهد فرد به سردرد میگرنی دچارشده خستگی همیشگی است. این گروه از افراد اصولاً خسته هستند و راحت نمی‌توانند بخوابند. این بی‌خوابی می‌تواند شروع یک چرخه طاقت‌فرسا برای بیمار باشد.

اصولاً افرادی که به سردردهای میگرنی دچار می‌شوند برخی نشانه‌های سرماخوردگی مانند آبریزش بینی، آب افتادن چشم‌ها و افتادگی پلک‌ها را نیز تجربه می‌کنند.

اما تجربه مشترکی که بسیاری از افراد مبتلابه میگرن آن را تجربه می‌کنند درد پشت چشم‌ها است که برخی گمان می‌کنند چشمشان درد می‌کند و به چشم‌پزشک مراجعه می‌کنند اما باید گفت این درد از اثرات میگرن است.

درد گردن و تکرر ادرار نیز از دیگر علائمی است که بیماران میگرنی آن را تجربه کرده‌اند. این علائم را اصولاً بیماران قبل از شروع سردرد تجربه می‌کنند.

بسیاری از افرادی که میگرن دارند تهوع و استفراغ را نیز تجربه کرده‌اند شدت سردرد در آن‌ها سبب می‌شود که احساس کنند معده آن‌ها نیز ناراحت است.

اما یکی از مشخصه‌های سردردهای میگرنی این است که افراد از شدت سردرد مجبورند به برای آنکه احساس آرامش کنند در تاریکی بمانند. صدای بلند نیز این سردردها را تشدید می‌شود.

برخی از بیماران وقتی ورزش روتین انجام می‌دهند سردردشان بیشتر می‌شود. بعضی از سردردهای میگرنی با ورزش و تقلا بیشتر می‌شود.

آنانیوز

 
 
 
تیتر یک
  • نرخ سود مداخله در قله زمستان ۹۹

    اقتصادنیوز: تزریق نقدینگی در بازار باز با هدف تثبیت در عملیات این هفته بازار باز رخ داد. این در حالی است که اعتبارات…

از دست ندهید
بلیط هواپیما