کدخبر: ۲۷۹۱۵۷ لینک کوتاه

مصری: حقوق رزمندگان معسر کافی نیست

اقتصادنیوز: نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که حقوق رزمندگان معسر کافی نیست بیان کرد: این حقوق فقط ۶۰۰ هزار تومان است که نه امسال و نه سال گذشته افزایشی پیدا نکرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی جلسه علنی مجلس گفت: افرادی در مناطق عملیاتی، جنگی و امنیتی در هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند و خدمت کردند؛ ما در قانون برنامه ششم تصویب کردیم که یک فوق العاده‌ای برای این عزیزان در نظر گرفته شود. متأسفانه سازمان مدیریت در خصوص افرادی که هشت سال در این مناطق خدمت کردند و سال گذشته بازنشسته شدند یک ریال هم احتساب نکرد و فقط به حقوق شاغلین اضافه کرد.

وی افزود: نباید این عزیزان را از این امتیاز محروم کنید؛ چرا که در ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری تاکید شده که این فوق العاده‌ای است برای کارمندان و بازنشستگان که در زمان جنگ و در مناطق عملیاتی فعالیت کردند امیدواریم به این موضوع توجه شود.

نمایندگان مردم کرمانشاه با اشاره به موضوع رزمندگان معسر بیان کرد: امسال تصویب کردیم که میزان حقوق ۴۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کنند در حالی که رزمندگان معاصر در مجموع ۶۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند که حقوق این عزیزان نه امسال و نه سال گذشته اضافه نشده است. یک نفر با چند سر عائله چگونه می‌تواند با این حقوق زندگی کند آن هم عزیزانی که هشت یا هفت سال در جبهه‌های نبرد حضور داشتند؟

وی تاکید کرد: ما ارز ۴۲۰۰ تومانی برای مایحتاج ضروری در نظر گرفتیم؛ این در حالی است که گوشت دولتی و وارداتی کیلوی ۹۰ هزار تومان در فروشگاه‌ها در نظر گرفته می‌شود و گوشت داخلی ۸۵ هزار تومان. گوشتی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده بود تا چند روز گذشته قیمت ۴۰ هزار تومانی داشت در حالی که دولت این قیمت را افزایش داده است؛ به حال معیشت مردم فکری کنید.

انتهای پیام