کدخبر: ۲۸۱۹۹۴ لینک کوتاه

ادعای وال استریت ژورنال؛

ایران قصد حمله به نیروهای آمریکایی را دارد

اقتصادنیوز: وال استریت ژورنال مدعی شد؛ آمریکا اطلاعاتی در باره نقشه‌های ایران برای حمله به نیروهای آمریکایی را دریافت کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، روزنامه «وال استریت ژورنال» نوشت، تهران گویا قصد دارد به تنگه «باب المندب» حمله کند.

در مقاله منتشره در این روزنامه آمده است که واشنگتن با مطلع شدن از قصد ایران برای حمله به این تنگه، ناوگروه «آبراهام لینکلن » و بمب‌افکن‌های خود را به آنجا اعزام می کند. به گفته منابع این نشریه، نظامیان آمریکایی در خاورمیانه از دولت دونالد ترامپ درخواست کردند نیروهای اضافی برای «بازداشتن از تجاوز احتمالی» به آن منطقه اعزام شود. نظامیان گویا به دلیل اخبار اطلاعاتی که آخر هفته گذشته دریافت کردند نگران شده بودند.

این روزنامه مدعی است که « ایران قصد دارد به عنوان هدف، نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه را مورد حمله قرار بدهد». تهران گویا قصد دارد «حمله به تنگه «باب المندب» در نزدیکی یمن را با کمک نیروهای تحت کنترل خود سازماندهی کند و همچنین ممکن است با کمک پهپادهای مسلح به حملاتی در خلیج فارس دست بزند.

به نوشته روزنامه مذکور، هنوز مشخص نیست که آیا نظامیان ایرانی واقعا قصد چنین کاری را دارند یا خیر. احتمالا موضوع نقشه‌های فوری تهران است که در صورت آغاز عملیات نظامی بزرگ مقیاس بین ایران و آمریکا اجرا خواهند شد. به گفته منبع نشریه نامبرده، اطلاعات دریافتی در دولت و فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح آمریکا که خاورمیانه و شمال آفریقا از نقاط تحت مسئولیت عملیاتی آن است، ایجاد هراس و نگرانی کرد.

افزون بر آن، حضور ناوهای آمریکایی در نزدیکی سواحل ایران «نه استثنا بلکه یک اصل» شده است. ناوگروه «ابراهام لینکلن» نیز بسوی شبه جزیره عربی اعزام شده بود. جان بولتون مشاور رئیس جمهور در امور امنیت ملی آمریکا مدتی قبل، از قصد آمریکا برای اعزام  ناوگروه «آبراهام لینکلن» و بمب افکن ها به خلیج فارس سخن گفت. به گفته وی، بدین ترتیب واشنگتن «علامت مشخص  و روشنی به ایران می دهد که در صورت هرگونه تجاوز به منافع  ایالات متحده و یا متحدان آن کشور با پاسخ نظامی بیرحمانه‌ای روبرو خواهد شد».

کیوان خسروی سخنگوی شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرد که تهران بعید می‌داند آمریکا ناوگروه را برای امتحان امکانات نیروهای مسلح ایران به نزدیکی سواحل ایران اعزام  می‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند