کدخبر: ۲۸۲۴۵۴ لینک کوتاه

اراکی: مدیر پَروَری کنیم تا هرکسی با قرعه‌کشی روی کار نیاید

اقتصادنیوز: دبیرکل مجمع جهانی تقریب گفت: باید مدیرپروری کنیم، تا هرکسی با قرعه‌کشی روی کار نیاید و اختیار مردم را نباید دست هرکسی سپرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب عصر امروز (پنجشنبه) در ضیافت افطاری جامعه اسلامی مهندسین که در مجتمع آدینه تهران برگزار شد، اظهار داشت: جوهر و پایه حکومت اسلامی تقوا است و آنجایی که پیامبران مردم را برای برپایی حکومت فرا می‌خوانند، «فاتقوالله و اطیعون» به کار می رود.

وی افزود: انبیا همه، کارشان فراخوان به حکومت بود و خود مسئول اجرای احکام الهی بودند.

آیت الله اراکی ادامه داد: تعجب آور است که می‌گویند اصلاً کار پیامبران حکومت بوده است یا نه؟ در صورتی که اساساً کار پیامبران برپایی حکومت بوده است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه ‌خروج از فرمان خدا در قرآن به ظلم و شرک تعبیر شده است گفت: بدترین ستم‌ها که از سوی مردم بر خودشان وارد می شود ستم خروج از فرمان فرمانروای الهی است.

وی افزود: اینکه فرمان دست چه کسی باشد مهم ترین مقوله جهان آفرینش پس از آفرینش است و قرآن تاکید می‌کند که فرمانروایی از آن اوست و چون فرمان از آن اوست هر حاکمی باید منصوب او باشد.

آیت الله اراکی با تاکید بر اینکه ما اگر حکومت خدایی داشته باشیم باید زیرساخت های تقوایی آن را تعیین کنیم، گفت: باید فرهنگ مبتنی بر تقوا و رابطه مدیران با زیردستان و مدیران با مردم را تعیین کنیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه مدیر باید مجری قانون باشد گفت: باید قانون را باور داشته باشد و سلامت اعتقادی و رفتاری در فقه شرط عدالت است. هرکسی که اختیار مردم در دست اوست و درنورد مردم تصمیم می‌گیرد باید عادل باشد و رفتار منطبق قانون داشته باشد.

آیت الله اراکی با بیان اینکه انتخاب مدیران باید برمبنای شایستگی باشد گفت: باید جوان‌پروری کنیم و باید سیستمی داشته باشیم که برای نهادهای مدیریتی آدم در طراز انقلابی تربیت کند.

وی افزود: باید مدیرپروری کنیم تا هرکسی با قرعه کشی روی کار نیاید و اختیار مردم را نباید دست هرکسی سپرد.

آیت الله اراکی با تاکید بر اینکه وظیفه عبادت‌ برای ما مسئولین سنگین‌تر از دیگران است، اظهار داشت: برای اینکه خوب به مردم برسیم باید خوب نماز بخوانیم و مناجات در دل شب را از دست ندهیم. ما به مدیران خاشع و اهل عبادت نیاز داریم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه اتفاقاتی مانند تحریم و سیل و زلزله می آید، گفت: باید وظایف معمول خود را انجام دهیم ولی باید از خدا هم کمک بگیریم و در این مسیر، فرهنگ تضرع و خشوع و توبه عمومی به خدا یکی از ارکان موفقیت ماست.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند