کدخبر: ۲۸۲۶۹۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
استقرار سامانه موشکی جدید آمریکا در خلیج فارس

استقرار سامانه موشکی جدید آمریکا در خلیج فارس

اقتصادنیوز: وزارت دفاع آمریکا اعزام ناو جدید به خلیج فارس و استقرار سامانه موشکی پاتریوت در این منطقه را تایید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، یک مقام آمریکایی به خبرگزاری رویترز گفت: «پاتریک شاناهان» سرپرست وزارت دفاع آمریکا تایید کرده است که سامانه موشکی پاتریوت بیشتری در منطقه خلیج فارس مستقر شود.
این اقدام در حالی صورت می گیرد که آمریکا هفته گذشته مدعی شد که به دلیل وجود تهدید از سوی ایران علیه نیروهای آمریکایی در منطقه، یک ناوگروه هواپیمابر را به همراه چهار بمب افکن به خلیج فارس اعزام می کند.
ادعای آمریکایی ها در حالی بود که منبع اطلاعاتی آن ها برای تهدید ادعایی از سوی ایران، سرویس های جاسوسی رژیم صهیونیستی بوده است.
تهدید اعزام ناوگروه و بمب افکن به خلیج فارس نیز زمانی توخالی بودنش فاش که مشخص شد اعزام این ناوگروه مدت ها پیش تایید شده و برنامه عادی ارتش آمریکاست.
«ایلان گلدنبرگ» مدیر امنیت خاورمیانه مرکز امنیت نوین آمریکا در توییتی در این مورد نوشت: اعزام ناوگروه به سنتکام، اقدام غیرمعمولی نیست و احتمالا اقدامی عادی بوده که از مدت‌ها قبل برنامه آن چیده شده است.
وی در ادامه این توییت آورد: ادبیات آتش‌افروزانه بولتون، غیرمعمولی و تحریک‌آمیز است. حدس من آن است این موضوع فرصتی برای تلاش به منظور ارعاب ایرانی‌ ها است نه چیزی بیشتر. 
جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره اعزام این ناوگروه گفته بود که این تصمیم را در پی برخی نشانه ها، تحرکات و هشدارها گرفته است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند