کدخبر: ۲۸۳۶۱۹ لینک کوتاه

ظریف دوباره دست تیم B را رو کرد؛ نقش بولتون در حوادث اخیر در منطقه/این «حوادث» را در آوریل پیش‌بینی کرده بودم

اقتصادنیوز؛ محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در توئیتر با ضمیمه کردن مستنداتی، نقشه جدید تیم B برای آغاز جنگ آمریکا علیه ایران را نقش بر آب کرد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در یک پست توئیتری با ارائه مستنداتی از مقاله جان بولتون در مورد خروج از برجام و نیز اظهارات بنیامین نتانیاهو درباره سلاح‌های کشتار جمعی عراق در کنگره آمریکا در سال ۲۰۰۲، از نقش تیم B در حوادث امروز در منطقه پرده برداشت.

محمد جواد ظریف نوشت: «"حوادث" را من در چند گفتگو در ماه آوریل، پیش‌بینی کردم؛ نه به این دلیل که من یک نابغه هستم، بلکه به این دلیل که تیم "ب"، چنین گستاخانه از نسخه جان بولتون پیروی می‌کند. به هر حال، نیمی از تیم ب، شرکای جرم جنگ فاجعه‌بار عراق بودند. یادآوری آشکار!»

ظریف در توییت دیگری نوشت: منفعت واقعی امنیت ملی آنهایی که خود در این منطقه شکننده زندگی می‌کنند در ترویج صلح، ثبات، همکاری و پیوند است. ایران کماکان در دسترس‌ترین، موثرترین، پایدارترین و امن‌ترین شریک است.

وزیر خارجه کشورمان دو روز پیش نیز در صفحه توئیترش با ضمیمه کردن طرح جان بولتون برای خروج از برجام پیش از سمت فعلی او در «نشنال ریویو» خطاب به رئیس جمهور آمریکا نوشت: «آقای ترامپ! قابل توجه در صورتی که قبلاً ندیده باشید. پیش از این که جان بولتون را به کار بگیرید، این طرحی بود که وی و همدستانش در «تیم ب» برای ایران داشتند. یک نقشه مفصل برای اطلاعات جعلی، جنگ دائمی و حتی پیشنهادات توخالی برای مذاکره. تنها تفاوت این بود که در آن طرح، شماره تلفن گنجانده نشده بود.»

این مطلب برایم مفید است