چرا بعد از عمل لازک چشم ها تار می شود

کدخبر: 285045
اقتصادنیوز: خیلی از افراد بعد از عمل لیزیک چشم نگران تار شدن چشم و دیدشان هستند ما در این مطلب این مورد را مورد بررسی قرار داده ایم در ادامه همراه ما باشید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پرشین وی؛ عمل لیزیک  چشم  یک روش پر طرفدار و کم خطر برای برطرف کردن برای تاری دید و انکساری چشم است اکثرا افرادی که عمل لیزیک را انجام می دهند با کمترین عارضه درمان می شوند و دید قابل توجهی نسبت به قبل پیدا می کنند اما باید بدانید که  تاری دید در عمل لازک  یک امری طبیعی است که ما در این مطلب از پرشین وی مورد بررسی قرار داده ایم

تاری دید در عمل لازک

دبیرکل انجمن چشم پزشکی ایران گفت: تاری دید در عمل لازک(عمل اصلاح شماره چشم ها بدون برش قرنیه) در چشم های افراد مساله ای طبیعی است و جای هیچگونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد. دکتر امین الله نیک اقبالی روز دوشنبه در حاشیه نخستین همایش متخصصان رشته های پزشکی در سالن همایش های بین المللی رایزن در خیابان شهید باهنر تهران در گفت و گو با ایرنا افزود: در عمل لازک فقط با برداشتن لایه نازک سطحی اپی تلیوم قرنیه،‌ قرنیه به طور مستقیم تحت تاثیر لیزر قرار می گیرد.

استاد چشم پزشکی دانشگاه تهران با بیان اینکه افراد بعد از انجام این عمل جراحی، تاری دید را در چشم ها احساس می کنند، گفت: در هفته نخست بعد از انجام این عمل ، ۸۵ درصد از دید و در ماه نخست تا ۹۵ درصد از دید طبیعی افراد بازمی گردد. وی با بیان اینکه این نوع عمل های جراحی برای چشم ها کم عارضه هستند، گفت:عمل لازک بعد از سن ۲۰ سالگی و با ثابت شدن شماره چشم پس از گذشت یک یا دوسال در افراد انجام می شود. نیک اقبالی ادامه داد: این کار، جایگزین مناسبی برای عینک است و افرادی که به هر دلیلی نمی توانند ازعینک استفاده کنند، می توانند این عمل را انجام دهند.

بیشتر بدانید ازدلایل تاری دید چیست؟

در این مطلب قصد داریم مشکلات و یا بیماری هایی که موجب تاری دید در یک فرد می شود را ذکر نماییم. با ما همراه باشید… به گزارش فانوس، دکتر مصطفی سلطان سنجری، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران دراین باره می گوید: برخی از بیماری های اعصاب دارای علایم چشمی هستند که با تاری دید و کاهش قدرت بینایی، بروز می کنند.

بیماری ام اس که یک بیماری سیستم عصبی است، بیشترین تاثیر را بر عصب بینایی چشم دارد و منجر به تاری دید می شود. ام اس بیماری ای است که تمام قسمت های مغز و اعصاب را درگیر می کند. بیشترین تاثیر این بیماری در افراد جوان درگیر کردن عصب بینایی چشم است که کاهش قدرت دید فرد را به دنبال دارد. قدرت بینایی فرد مبتلا به ام اس در عرض چند هفته ممکن است به شدت کاهش یابد. تاری دید ناشی از بیماری های اعصاب به این صورت است که فرد نمی تواند به راحتی مطالعه کند، شفافیت دید کاسته می شود و به دنبال از بین رفتن قسمتی از میدان دید، قدرت بینایی فرد کاهش می یابد. در واقع تاری دید ناشی از ام اس، به این صورت است که فرد احساس می کند، اشیا را از پشت شیشه ی مات می بیند و این حالت، برای ۲۴ ساعت طول می کشد.

تاری دید ناشی از تومورهای چشمی

دکتر سنجری در این باره می گوید: بیشتر افرادی که دچار بیماری های اعصاب چشمی می شوند، اغلب افراد جوانی هستند که دچار التهابات شدید بینایی می شوند که این مشکل می تواند ناشی از تومورهای چشم هم باشد.

تاری دید ناشی از آب مروارید

دکتر محمد آقازاده امیدی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و متخصص بینایی سنجی می گوید: کاتاراکت یا آب مروارید یعنی کدورت در لنز طبیعی چشم که پشت عنبیه و مردمک قرار گرفته است. لنز طبیعی چشم حدودا از ۶۵ درصد آب و ۳۵ درصد پروتئین ساخته شده که پروتئین‌ ها نیز طوری قرار گرفته‌ اند که لنز را شفاف نگه دارند و اجازه ی عبور نور از آن ها داده شود اما با بالا رفتن سن، بعضی از این پروتئین‌ ها ممکن است به هم فشرده شده و شروع به ایجاد مناطقی کدر در لنز کنند که این امر به بروز آب مروارید منجر می‌ شود.

تاری دید در عمل لازک

تار شدن یا محو شدن بینایی، حساس شدن به نور، کم رنگ شدن یا محو شدن رنگ‌ ها و تغییر مداوم شماره ی عینک یا لنز تماسی از علایم آب مروارید است. کدورت عدسی در ابتدا کوچک بوده و اثری روی بینایی ندارد و افراد متوجه تاری بینایی شان می‌ شوند مثل نگاه کردن از پشت یک قطعه شیشه ی کدر و یا این که فرد مبتلا به آب مروارید، نوری که از خورشید یا لامپ می ‌آید را به صورت درخشنده تر می بیند و رنگ ‌ها را به روشنایی سابق نمی ‌بیند.

تاری دید ناشی از ضعف چشم  چه اتفاقی می افتد که یک مرتبه احساس می کنید چشم های تان ضعیف شده اند؟ افرادی که عینکی هستند، می دانند که تاری دید یکی از دلایل مهم ضعیفی چشم ب ه شمار می رود، البته این حرف وقتی برای شما بیشتر محسوس خواهد بود که شماره ی چشم های تان ده دهم یا صفر نباشد. به هر حال وقتی بیمار چشمش تار می ‌بیند اگر چشمانش را تنگ کرد و نقطه ‌ای که تار می دید شفاف شد، او مشکل عیوب انکساری دارد و با تجویز عینک یا اعمال جراحی مشکل او حل می شود که صد البته تشخیص قطعی با چشم‌ پزشک است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما