کدخبر: ۲۸۷۰۵۳ لینک کوتاه

۱۰ ایالت آمریکا با خطر سیل روبرو هستند

اقتصادنیوز - شبکه خبری تلویزیونی "سی ان ان" گزارش داد: با استقرار سامانه پر بارش در ایالت های میانه آمریکا، اکنون ۱۰ ایالت در این منطقه با خطر سیل و طغیان ۷۰ رودخانه مواجه هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ سی ان ان روز یکشنبه افزود: دامنه جاری شدن سیل از ایالت میانه تا جنوب آمریکا یعنی از ایالت "کلرادو" تا "لویئزینا" را در بر می‌گیرد.

بنابراین گزارش، ارتفاع آب در این مناطق در پی جاری شدن سیل بین ۷ تا ۱۲ متر خواهد بود.

سی ان ان ادامه داد: اکنون در پنج نقطه از ایالت آرکانزاس همچون "دردانل" (Dardanelle)، "هولا بند" (Holla Bend)، "موریلتون" (Morrilton) از بخش "ئیل"، ساکنان محلی به دلیل جاری شدن سیل ناگزیر به ترک منازل خود شدند.

این شبکه خبری تلویزیونی آمریکایی افزود: این درحالیست که در هفته آینده در کمال ناباوری شاهد بارش‌های شدید حدود ۱۵۰ میلیمتری خواهیم بود که به وخامت اوضاع خواهد افزود.

اکنون ایالت اکلاهما نیز درگیر سیل و افزایش سطح آب است.

این شبکه خبری هشتم خرداد ماه نیز به نقل از "ان. بی. سی نیوز" نسبت به زیر آب رفتن بخشی‌هایی از ایالت اکلاهما هشدار داد.

به گزارش ان. بی. سی نیوز، شهر "تالسا" (Tulsa) در ایالت اکلاهما آمریکا با خطر سیلی به بزرگی جاری شدن دو میلیون گالن آب بر ثانیه (بیش از هفت میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر برثانیه) مواجه است.

بارش‌های بی سابقه در آمریکا از اواخر ۱۹ ماه مارس (۲۸ اسفند ۱۳۹۷) آغاز و ایالت‌های آیووا، نبراسکا، آرکانزاس، کانزاس،، شیکاگو، میسوری، اکلاهما و نواحی جنوبی ایالت مینه سوتا را در برگرفت و افزایش سطح آب، منجر به زیر آب رفتن جاده‌ها و تخریب خانه‌ها و مزارع شد.

تا پانزدهم اردیبهشت ماه، توفان در این کشور ۹ کشته و ۲۵ زخمی برجای گذاشته است.
سیل فقط در ایالت نبراسکا منجر به خسارت بیش از یک میلیارد دلاری شد و به بیش از ۲ هزار واحد مسکونی و ۳۴۰ واحد تجاری در این بخش از ایالت آمریکا ضرر وارد کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند