کدخبر: ۲۹۱۲۴۴ لینک کوتاه

راه‌اندازی ۳ خط مینی‌بوس در پایتخت

اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی شهر تهران از احیا و راه‌اندازی ۳ خط مینی‌بوس در پایتخت خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی شهر تهران با اشاره به این‌که در روند نوسازی مینی‌بوس‌های فرسوده طی دو سال گذشته تمامی مینی‌بوس‌های پایتخت با ون و تاکسی جایگزین شدند گفت: با توجه به ظرفیت به وجود آمده برای تامین مینی‌بوس، احیا و راه‌اندازی خطوط مینی‌بوس شهر تهران در دستور کار قرار گرفت.

وی از شناسایی ۴۸ خط مینی‌بوس در سطح شهر تهران خبر داد و تصریح کرد: ۱۱۷ دستگاه مینی‌بوس خریداری‌شده در ۴ خط راه‌اندازی شده مینی‌بوس به‌کارگیری شده‌اند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی شهر تهران ۳ خط راه‌اندازی شده را در محور‌های میدان شهید کلاهدوز - بلوار هجرت، میدان رسالت - کوهک، پایانه مترو وردآورد - دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد.

سنندجی با بیان این‌که ۱۳ دستگاه اتوبوس دوکابین جدید خریداری‌شده در خط ۱ و ۷ سامانه‌ی اتوبوس‌های تندرو به‌کارگیری شده‌اند گفت: اتوبوس‌های تندرو نقش بسیار پررنگی در جابه‌جایی شهروندان دارند، به‌گونه‌ای که روزانه بیش از ۳۰۰ هزار مسافر توسط خط ۷ و ۲۵۰ هزار مسافر به‌وسیله‌ی خط ۱ BRT جابه‌جا می‌شوند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی شهر تهران در ادامه به درخواست شهروندان مبنی بر فعال کردن سیستم‌های خنک‌کننده بی‌آرتی‌ها پاسخ داد و گفت: تمامی اتوبوس‌های دوکابین سامانه‌ی تندرو، مجهز به کولر و سیستم خنک‌کننده هستند و تنها ٧٠٠ دستگاه اتوبوس تک‌کابین در پایتخت کولر ندارند.

به گفته‌ی سنندجی تمامی اتوبوس‌ها در ابتدای خط با کولر روشن حرکت می‌کنند، اما ممکن است در حین حرکت به دلیل فرسودگی و حجم فشار وارده، کولر آن خراب شود که در این موارد نیز نمی‌توان در لحظه اتوبوس را از خط خارج کرد و باید تا پایان خط ادامه مسیر داده و سپس از خط خارج شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند