کدخبر: ۲۹۱۶۸۲ لینک کوتاه

آسمان بارانی برای ۷ استان

اقتصادنیوز: سازمان هواشناسی با پیش بینی بارش باران و رعد و برق در ۷ استان کشور طی امروز تا روز سه شنبه هفته جاری خبر داد و اعلام کرد: دمای هوا در نوار شمالی کشور ۷ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری امروز با عبور امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور به همراه نفوذ جریانات شمالی به سواحل غربی دریای خزر، در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان‌، اردبیل و شمال استان‌های آذربایجان‌های غربی و شرقی از بعدازظهر بارش باران گاهی رعد و برف و وزش باد آغاز خواهد شد.

دوشنبه همین وضعیت در اردبیل،‌گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی ادامه خواهد داشت و روز سه شنبه بارش محدود به سواحل دریای خزر است و بعدازظهر این روز به تدریج سامانه از نوار شمالی کشور خارج می‌شود.

 طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری آسمان در اکثر مناطق کشور صاف پیش بینی شده است.  بیشینه بارش امروز در گیلان،‌غرب مازندران و اردبیل و فردا در گیلان، مازندران و غرب گلستان روی خواهد داد.

 در این مدت دریای خزر مواج است و کلاهش دمای 7 تا 10 درجه‌ای در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی روی خواهد داد.

همچنین از فردا تا اواخر هفته به ویژه در ساعات بعدازظهر در شمالشرق،‌شرق (به ویژه منطقه زابل) و تا روز چهارشنبه در استان‌های سمنان،‌جنوب تهران،‌ اصفهان، یزد و استان‌های  مرکزی و قم وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می شود. بعدازظهر دوشنبه و طی روز سه شنبه خلیج‌فارس مواج پیش بینی شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند