آسمان بارانی برای ۷ استان

کدخبر: 291682
اقتصادنیوز: سازمان هواشناسی با پیش بینی بارش باران و رعد و برق در ۷ استان کشور طی امروز تا روز سه شنبه هفته جاری خبر داد و اعلام کرد: دمای هوا در نوار شمالی کشور ۷ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری امروز با عبور امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور به همراه نفوذ جریانات شمالی به سواحل غربی دریای خزر، در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان‌، اردبیل و شمال استان‌های آذربایجان‌های غربی و شرقی از بعدازظهر بارش باران گاهی رعد و برف و وزش باد آغاز خواهد شد.

دوشنبه همین وضعیت در اردبیل،‌گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی ادامه خواهد داشت و روز سه شنبه بارش محدود به سواحل دریای خزر است و بعدازظهر این روز به تدریج سامانه از نوار شمالی کشور خارج می‌شود.

 طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری آسمان در اکثر مناطق کشور صاف پیش بینی شده است.  بیشینه بارش امروز در گیلان،‌غرب مازندران و اردبیل و فردا در گیلان، مازندران و غرب گلستان روی خواهد داد.

 در این مدت دریای خزر مواج است و کلاهش دمای 7 تا 10 درجه‌ای در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی روی خواهد داد.

همچنین از فردا تا اواخر هفته به ویژه در ساعات بعدازظهر در شمالشرق،‌شرق (به ویژه منطقه زابل) و تا روز چهارشنبه در استان‌های سمنان،‌جنوب تهران،‌ اصفهان، یزد و استان‌های  مرکزی و قم وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می شود. بعدازظهر دوشنبه و طی روز سه شنبه خلیج‌فارس مواج پیش بینی شده است.

تیتر یک
  • مشاور نماینده احتمالی بایدن در امور ایران ارائه کرد؛

    اقتصادنیوز: علی واعظ، مشاور ارشد رابرت مالی، گزینه جو بایدن برای نمایندگی ویژه امور ایران ضمن بیان اینکه «دامنه تأثیر…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید