کدخبر: ۲۹۲۴۴۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
حملات هوایی به کامیون‌های حامل سلاح

رسانه اسرائیلی مدعی شد؛

حملات هوایی به کامیون‌های حامل سلاح

اقتصادنیوز؛ شبکه اسرائیلی i۲۴news مدعی شد که این رژیم در ماه‌های گذشته چندین دستگاه کامیون حامل سلاح برای جنبش‌های حماس و جهاد را در شبه‌جزیره سینا هدف قرار داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ شبکه ماهواره‌ای "i24news" اسرائیل به نقل از منابعی ادعا کرد، از ۱۰ نوامبر سال گذشته تا پایان مه ۲۰۱۹ یگان هوایی ما سه دستگاه کامیون را هدف قرار داد، یکی از این حملات در اواسط مارس گذشته علیه کامیونی حامل سلاح برای جهاد انجام شد.

این منابع مدعی شدند: یکی از این کامیون‌ها که حامل موشک، اسلحه و مواد منفجره لازم برای ساخت بمب‌های دست‌ساز بود، از لیبی به سمت غزه در حرکت بود تا از طریق واسطه‌هایی فلسطینی به حماس فروخته شوند اما در مسیر هدف قرار گرفت.

منابع یاد شده در اظهارات واهی خود آورده‌اند، یگان هوایی اسرائیل این عملیات‌ها را انجام دادند، احتمالاً آنها پس از دریافت اطلاعاتی از طرف افرادی در داخل منطقه سینا که با دستگاه اطلاعات اسرائیل همکاری می‌کنند، این حمله را انجام دادند.

منابع مذکور مدعی شدند: پیشتر مصر پول‌هایی که از طریق تونل‌ها قاچاق می‌شدند را کشف و ضبط کرد، اسرائیل گهگاه عملیات‌هایی را در برخی کشورهایی که به زعم آنها خط عبور قاچاق اسلحه و موشک هستند همانند سودان و لیبی و حتی دریای سرخ انجام می‌دهد.

این منابع ادامه دادند: اسرائیل در طول دو سال گذشته بیش از ۱۳ تونل را که توسط حماس و جهاد برای انتقال اسلحه، موشک، پول و مواد منفجره و موارد لازم برای ساخت موشک ایجاد کرده بود را هدف قرار داد.

ساکنان نوار مرزی رفح واقع در جنوب نوار غزه در مرز با شبه جزیره سینا می‌گویند، بارها شاهد بودند جنگنده‌های اسرائیل به اهدافی در شبه‌جزیره سینا حمله کردند بدون اینکه اهداف یاد شده را بشناسند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند