کدخبر: ۲۹۲۵۱۷ لینک کوتاه

کشف یک شیء عجیب در منظومه شمسی

​اقتصاد نیوز:دانشمندان دریافتند که شیء عجیب و غریبی که در منظومه شمسی مشاهده شده، باقیمانده‌ای از یک منظومه دیگر است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، در اکتبر سال 2017 دانشمندان برای نخستین بار از وجود یک شی عجیب در فضای منظومه شمسی خبر دادند. آنها با استفاده از تلسکوپ « Pan-STARRS1» در هاوایی این شی را کشف کردند و آن را « اومواموا» نامیدند.

براساس گزارش «واشنگتن‌پست»، «اومواموا» تخته سنگ بزرگی به رنگ قرمز است که دارای ساختار فلزی و ابعادی حدود 230 در 35 متر است که با سرعت از کنار زمین عبور کرد.

آنچه که دانشمندان برای نخستین بار تماشا کردند یک جسمی بود که نور خورشید را منعکس و در منظومه شمسی ما حرکت می‌کرد. زمانی که این شی  کشف شد، دانشمندان نظریه‌های بسیاری را درباره منشا آن ارائه کردند. یکی از این نظریه‌ها نشان می‌دهد که این شی یک مسافر بین‌ستاره‌ای از ورای منظومه شمسی بوده است.

 

از طرفی 14 دانشمند اعلام کردند که هیچ شواهد قانع‌کننده‌ای برای اینکه اومواموا یک شی بیگانه است، پیدا نکردند.

پس از آن نظریه دیگری بیان شد مبنی براینکه این شی با سرعت غیرمنتظره خود می‌تواند یک ستاره دنباله‌دار باشد اما کمی بعد دانشمندان با نگاهی دقیق‌تر دیرافتند که هیچ گونه دنباله‌  گازی در آن مشاهده نکردند.

در نهایت دانشمندان این شی را در دسته خرده‌سیاره‌ها قرار دادند. این بدان معنا است که اومواموا باقیمانده‌ای از فرایند تولد منظومه دیگری باشد که از منظومه خود خارج شده و به منظومه ما رسیده است.

گفتنی است؛ اکنون این شی به سفر خود در کهکشان ما ادامه می دهد.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند