کدخبر: ۲۹۲۵۵۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ترامپ در سخنرانی روز استقلال آمریکا چه گفت؟ +تصاویر

اقتصادنیوز: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با وجود تمام انتقادها مراسم رژه هوایی را در سالگرد روز ملی استقلال آمریکا برگزار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز، در این مراسم که به خواست رئیس جمهوری آمریکا و در روز چهارم ژوئیه در واشنگتن برگزار شد، جنگنده‌های اف ۱۸ اسکادران نیروی دریایی آمریکا، هلی‌کوپترهای ام اچ ۶۰، وی اچ ۹۲ و همچنین جنگنده‌های اف ۳۵، اف ۲۰ و بمب‌افکن بی ۲ حضور داشتند.

ترامپ همچنین به عنوان نخستین رئیس جمهوری آمریکا از زمان هری ترومن، تصمیم گرفت در روز ملی استقلال این کشور سخنرانی کند. اتفاقی که در ۷۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

دونالد ترامپ در واشنگتن دی سی، ملت آمریکا را قدرتمندتر از هر زمان دیگری در تاریخ دانست و افزود: «تا زمانی که ما تاریخ بزرگمان را به یاد داشته باشیم و تا هنگامی که نبرد برای آینده بهتر را متوقف نکرده باشیم، آن وقت چیزغیرممکنی برای آمریکا وجود ندارد.»

او در حالی در محل بنای یادبود آبراهام لینکلن، سخنرانی می‌کرد که جمعی از معترضان به سیاست‌های او در مقابل کاخ سفید تظاهراتی را ترتیب داده بودند.

ترامپ برگزاری این مراسم را از سالگرد پیروزی انقلاب فرانسه الهام گرفته بود.

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنرانی خود به تحسین ارتش این کشور پرداخت و گفت: «ما تاریخ خود را جشن می‌گیریم. ما مردم و قهرمانانی که با افتخار از این پرچم دفاع کرده‌اند. مردان و زنان شجاعی که در ارتش ایالات متحده خدمت می‌کنند. در طول ۶۵ سال گذشته، دشمن موفق به کشتن حتی یک سرباز نیروی هوایی آمریکا نشده است، به این خاطر که آسمان متعلق به ایالات متحده آمریکا است.»

در این مراسم که جنگنده‌های اف‌۱۸ اسکادران هوایی نیروی دریایی آمریکا، موسوم به «فرشتگان آبی» نمایش هماهنگی ارائه دادند، برخی از کسانی که برای تماشای این برنامه جمع شده بودند را به وجد آورد و با شعار «ترامپ، ۴ سال بیشتر» از رئیس جمهوری آمریکا خواستند که یک دوره دیگر نیز در کاخ سفید بماند.

این در حالی بود که تعدادی از معترضان به سیاست‌های دونالد ترامپ، در مقابل کاخ سفید در تظاهرات خود، یک بالن بزرگ با تصویر ترامپ که روی آن عبارت «بچه ترامپ» نوشته شده بود را به هوا فرستادند.

برگزاری این مراسم از سوی بسیاری از دموکرات‌ها هم مورد انتقاد قرار گرفته بود و آنها رئیس جمهوری این کشور را به «دور ریختن پول مالیات دهندگان آمریکایی» متهم کرده بودند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند