ابرهای هندی همچنان در سیستان و بلوچستان می‌بارد

کدخبر: 295844
اقتصادنیوز :رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هفتمین اطلاعیه جوی هواشناسی استان ویژه بارش‌های مونسون، گفت: همچنان تا شنبه هفته آینده رشد ابرهای همرفتی و رگبارهای باران در نواحی جنوبی استان ادامه دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ،علی ملاشاهی اظهار کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی  و مدل های عددی همچنان نفوذ بادهای مرطوب اقیانوس هند به استان ادامه دارد که با توجه به شاخص های مطلوب همرفت انتظار می رود رشد ابرهای همرفتی، ریزش های رگباری، تندبادهای موقت و صاعقه تا شنبه در استان ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه سامانه مونسون هند در هفته آینده نیز در استان ادامه خواهد داشت، افزود: آخرین تغییرات و تأثیر سامانه موسمی اقیانوس هند در سیستان و بلوچستان  به صورت روزانه در اداره کل هواشناسی استان رصد می شود و آخرین تغییرات آن به اطلاع مردم عزیز می رسد.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به رگباری بودن ریزش های این سامانه توصیه می شود مردم عزیز از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه های محلی و مسیل های نیمه جنوبی استان خودداری کنند. همچنین برای جلوگیری از برخورد صاعقه از رفتن به ارتفاعات و قرارگرفتن در فضای باز نیز اجتناب شود.

ملاشاهی با بیان اینکه بارش های این سامانه بیشتر در بعد از ظهرها و اوایل شب رخ می دهد، گفت: با توچه به توپوگرافی منطقه، سیلاب های ناگهانی در جنوب استان بسیار محتمل است.

وی از افزایش شدت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان خبر داد و افزود: فردا بر شدت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان افزوده می شود که پیامد آن خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید در شهرهای شمالی و محورهای مواصلاتی است.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: توصیه  می شود از تردد غیرضروری در زمان غبارآلود شدن هوا در شمال استان خودداری شود.

تیتر یک
  • آخرین وضعیت متغیرهای تورم ساز

    اقتصاد نیوز:در فاصله نیمه پاییز تا ابتدای نیمه زمستان کفه ی ترازو ی ارکان تشکیل دهنده ی نقدینگی به سمت شبه پول سنگین…

از دست ندهید
بلیط هواپیما