کدخبر: ۲۹۶۸۲۱ لینک کوتاه

معاون‌اول رئیس‌جمهوری:

تحریم ظریف دلیل دیگری بردروغگویی‬⁩ آمریکا در باب دعوت به ⁧‫مذاکره‬⁩ است

​اقتصادنیوز: معاون اول رئیس جمهوری در پیامی نوشت: حتی دشمنان عاقلِ ⁧‫ظریف‬⁩ بر دانش، مهارت و توانمندی کم نظریش در گفتگو و ⁧‫خلق فرصت های پرهیز از منازعه و جنگ‬⁩ واقف اند. تحریم ظریف دلیل دیگری بر ⁧ریاکاری‬⁩ و ⁧‫دروغگویی‬⁩ در باب دعوت به ⁧‫مذاکره‬⁩ است.

به گزارش اقتصادنیوزاسحاق جهانگیری روز پنج شنبه در واکنش به تحریم محمدجواد ظریف توسط وزارتخانه داری دولت آمریکا نوشت: تحریم ‬⁩ وزیر امور خارجه ایران از سوی ⁧‫دولت ترامپ‬⁩ نشانه جدیدی از بی منطقی‬⁩، درماندگی و ماجراجویی یک قدرت زورگوست.

وی که در حساب شخصی خود در توئیتر نسبت به این اقدام خصمانه دولت آمریکا واکنش نشان داده است ضمن توصیف محمد جواد ⁧ظریف بهشوانای دیپلماسی مقبول و قانونمند ایرانی‬⁩، افزود: حتی دشمنان عاقلِ ⁧‫ظریف‬⁩ بر دانش، مهارت و توانمندی کم نظریش در گفتگو و ⁧‫خلق فرصت های پرهیز از منازعه و جنگ‬⁩ واقف اند.

جهانگیری در پایان تاکید کرد: تحریم ظریف دلیل دیگری بر ⁧ریاکاری‬⁩ و ⁧‫دروغگویی‬⁩ در باب دعوت به ⁧‫مذاکره‬⁩ است.

تحریم وزیر خارجه ایران در حالی رخ داد که رئیس جمهور و وزیر خارجه آمریکا اخیرا در سخنرانی های خود ادعای استقبال از مذاکره با ایران بدون هیچ پیش شرطی را طرح کرده بودند. اما همزمان با این ادعا دولت آمریکا سعی در افزایش تحریم های خود داشته و پس از تحریم رهبر معظم انقلاب، روز گذشته نیز با تحریم وزیر امور خارجه نشان داد عزمی برای انجام مذاکره شرافتمندانه و صادقانه ندارد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند