کدخبر: ۲۹۷۱۸۶ لینک کوتاه

هند استفاده از بمب‌های خوشه‌ای علیه غیرنظامیان پاکستانی را تکذیب کرد

اقتصادنیوز: ارتش هند روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که ادعای پاکستان مبنی بر استفاده هند از بمب های خوشه ای علیه غیرنظامیان در خط مرزی کشمیر نادرست است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، ارتش هند ادعا کرد که حملات اخیر نیروهای نظامی این کشور تنها علیه اهداف نظامی و تروریست های اجیر شده توسط پاکستان دست به اقدام نظامی زده اند.

براساس بیانیه ارتش هند، پاکستان مرتب تلاش می کند تا تروریست ها را از تحت فشار قرار دهد و با در اختیار گذاشتن تسلیحات نظامی به آنان کمک کند. هند طی مذاکرات بیشمار در مورد اداره عملیات نظامی، حق پاسخگویی را حفظ کرده است. این واکنش ها فقط در برابر اهداف نظامی و به تروریست های اجیر شده توسط ارتش پاکستان انجام می شوند.

ارتش هند افزود: ادعاهای مربوط به شلیک بمب های خوشه ای توسط هند، یکی دیگر از دروغ ها و فریب های پاکستان است.

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان روز شنبه در پیامی توییتری حملات اخیر بمب های خوشه ای هند علیه غیرنظامیان در خط مرزی کشمیر به شدت محکوم کرده بود.

کشمیر منطقه مورد منازعه هند و پاکستان است و بخشی از کشمیر که تحت کنترل هند است، سال‌ها شاهد درگیری بین گروههای تجزیه طلب با نیروهای امنیتی هند بوده است به گونه ای که در سال گذشته بیش از ۱۰۰ غیرنظامی در این درگیری‌ها کشته شدند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند