کدخبر: ۲۹۷۶۳۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نقطه اشتراک باراک اوباما و دونالد ترامپ

نقطه اشتراک باراک اوباما و دونالد ترامپ

اقتصادنیوز: پس از حمله مرگبار در ایالت های تگزاس و اوهایو و کشته و زخمی شدن دهها نفر، بسیاری از چهره های سیاسی سرشناس به این ماجرا واکنش نشان دادند. عده ای دولت را مقصر قلمداد کردند و عده ای نیز به نقش قانونگذاران پرداختند اما دونالد ترامپ از شبکه های اجتماعی خواست تیراندازان احتمالی را شناسایی کنند و به نظر می رسد باراک اوباما رئیس جمهور پیشین ایالات متحده نیز با او همفکر است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، اوباما از سیستم عامل های اینترنتی می خواهد تا نفوذ گروه های نفرت پراکن را کاهش دهند و فکری برای کنترل شرایط بحرانی داشته باشند.

پس از آن که بسیاری از منتقدان دولت ترامپ، وی را مقصر حوادث اخیر ارزیابی کردند، دونالد ترامپ به وزارت دادگستری دستور داد تا با آژانس های محلی ، ایالتی و فدرال همکاری کند تا برای یافتن مهاجمان بالقوه تلاش بیشتری کنند. وی همچنین از شبکه های اجتماعی خواست که پیش از بروز چنین فجایعی افراد مخرب و ضد اجتماع را شناسایی کنند.

ترامپ طی سخنرانی روز دوشنبه خود در کاخ سفید گفت که اینترنت به عنوان "راهی خطرناک برای ذهن های تندرو و آشفته" عمل می کند و نمی توان مخاطرات فضای مجازی را نادیده گرفت. جالب است بدانید باراک اوباما نیز با ترامپ همفکر است. او روز دوشنبه توئیت کرد که باید به نفرت پراکنی آنلاین پایان داده شود. البته همه عقاید این دو نفر کاملا یکسان نیست چرا که اوباما در بخش دیگری از تویت خود گفت قوانین سختگیرانه اسلحه می تواند برخی از کشتارهای احتمالی را متوقف کند. اوباما گفت: "هم اجرای قانون و هم بسترهای اینترنتی باید استراتژی های بهتری را برای کاهش تأثیر این گروه های نفرت پراکن ارائه دهند."

اما ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود نیز به بازی های کامپیوتری و خشونت این نوع بازی ها تاخته بود و اکنون یکی از شرکت های بازی ساز، به این سخنان واکنش نشان داده است. استراوس زلنیک؛ مدیرعامل شرکت بازی سازی Take-Two Interactive در این خصوص گفت: "علاوه بر این که با خانواده های قربانیان همدردی می کنم باید بگویم سخنان ترامپ در اصل بی احترامی به  قربانیان و خانواده های آنها است. سرگرمی آنلاین و دیجیتال در سراسر جهان مصرف می شود. در سراسر جهان نیز به همین صورت است. خشونت اسلحه به طور خاص آمریکایی است و ما باید به مسائل واقعی بپردازیم و به دنبال مجرم سازی نباشیم."

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند