کدخبر: ۳۰۰۵۰۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

احساس خطر ژاپن از کلاهک جنگی کره شمالی

وزیر دفاع ژاپن هشدار داد که پیونگ‌یانگ در حال توسعه کلاهک‌ جنگی است که می‌تواند به سپر دفاع موشکی ژاپن نفوذ کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «تاکاشی ایوایا» وزیر دفاع ژاپن روز سه‌شنبه گفت پیونگ‌یانگ در حال توسعه کلاهک جنگی است که می‌تواند به سپر دفاع موشکی ژاپن نفوذ کند.

وی با اشاره به مسیر حرکت نامنظم موشک‌هایی که کره‌شمالی اخیرا شلیک کرده، گفت که موشک‌های بالستیک کوتاه بردی که آزمایش شده، جدید هستند.

آزمایش موشکی اخیر کره‌شمالی باعث نگرانی ژاپن شده است اگر چه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا این آزمایش‌ها را غیر مهم توصیف کرده است.

از سوی دیگر، شورای امنیت سازمان ملل روز سه‌شنبه به درخواست سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و انگلیس نشست پشت درهای بسته برگزار کرد. این سه کشور تکرار پرتاب‌های تحریک آمیز کره‌شمالی را نقض قعطنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد توصیف کرده‌اند. 

به دنبال بی‌توجهی‌های آمریکا و کره جنوبی به هشدارهای اخیر کره شمالی درباره برگزاری رزمایش مشترک آنها در شبه جزیره کره، پیونگ یانگ در هفته‌های اخیر چندین بار موشک‌های کوتاه برد آزمایش کرده است.

بر همین اساس، خبرگزاری رسمی کره شمالی یکشنبه سوم شهریور اعلام کرد که پیونگ‌یانگ با نظارت رهبر این کشور یک راکت‌انداز عظیم‌الجثه را آزمایش کرده است.

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی گفته بود که کشورش باید برای مقابله با «تهدیدات نظامی مداوم و فشارهای تهاجمی نیروهای متخاصم»، توسعه تسلیحات جدید راهبردی تاکتیکی را سرعت دهد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند