کدخبر: ۳۰۱۵۶۶ لینک کوتاه

زنگ خطر به صدا درآمد؛ بوریس جانسون اکثریت پارلمانی را از دست داد

اقتصادنیوز؛ با پیوستن یک عضو حزب محافظه‌کار به حزب لیبرال دموکرات، بوریس جانسون، نخست‌وزیر اکثریت پارلمانی را از دست داد و در آستانه سقوط قر ار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، با پیوستن یک نماینده محافظه‌کار به حزب لیبرال-دموکرات، «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس اکثریت پارلمانی را از دست داد. 

رسانه‌های انگلیس می‌گویند حین سخنرانی جانسون در مجلس عوام در روز سه‌شنبه «فیلیپ لی»، نماینده محافظه‌کار این حزب به حزب لیبرال دموکرات ملحق شد. این اقدام، موجب شد دولت جانسون، اکثریت خود را در پارلمان انگلیس از دست بدهد.

«جو سوئینسون»، رهبر لیبرال دموکرات‌ها در حساب کاربری خود در توئیتر این خبر را تأیید کرد و از پیوستن لی استقبال کرد. او نوشت: «خوش آمدی فیلیپ لی؛ شما در حساس‌ترین برهه زمانی به ما پیوسته‌اید. منتظریم همکاری با شما برای جلوگیری از برگزیت فاجعه‌بار و مبارزه برای دستیابی به جامعه‌ای عادلانه‌تر و برابرتر هستیم.»

اندکی بعد لی متن نامه استعفای خود از حزب محافظه‌کار را منتشر کرد.  

جانسون در سخنراین خود در پارلمان، درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) گفت: «همه در این دولت توافق می‌خواهند اما این مجلس سه بار توافق را رد کرده است.»

او گفت: «این هفته ما برگزاری جلسات را تسریع کرده‌ایم تا دوستانمان در اروپا ببینند می‌خواهیم توافق کنیم.»

جانسون، علی‌رغم این تصریح کرد دولت او مصمم است انگلیس را در روز ۳۱ اکتبر، صرفنظر از هر اتفاقی که بیفتد از اتحادیه اروپا خارج کند. 

خبر در حال تکمیل است ...

این مطلب برایم مفید است
71 نفر این پست را پسندیده اند