کدخبر: ۳۰۲۸۲۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

امام جمعه قم:

ایران فریب چراغ سبز ترامپ را نمی‌خورد

امام جمعه قم گفت: اروپایی‌ها بدانند که گام‌های بعدی در کاهش تعهدات با قدرت برداشته می‌شود و آمریکا نیز بداند ایران فریب چراغ سبز ترامپ برای مذاکره را نمی‌خورد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با اشاره به اینکه لقمه حرام تمام زندگی اجتماعی، فردی و خانوادگی فرد را آلوده می‌کند، اظهار کرد: کسی که مبتلای به کسب حرام شد گرفتار فقر می‌شود و ممکن است که این فقر ظاهری یا باطنی باشد.

وی با بیان اینکه لقمه ناپاک بر نسل فرد نیز اثر سوء خود را می‌گذارد، گفت: بسیاری از مردم به خاطر لقمه‌های حرام از رسیدن به قله‌های بلند سعادت و لقاء الهی محروم شدند.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه ما در سخن حضرت زینب(س) اوج تقوا را در عاشورا شاهد هستیم، افزود: آن حضرت مظهر صبر، مقاومت، پاکی و طهارت بود و در برابر همه سختی‌ها می‌گوید «ما رأیت الا جمیلا»؛ این تقوا باید در عزای حسین(ع) و جلسات هیئات به منصه ظهور برسد.

وی با اشاره اینکه مراسم‌های عزاداری این ایام نشان داد که همچنان خون حسین(ع) در جوشش است و قلب‌های آزادگان عالم به عشق سالار شهیدان می‌تپد، ادامه داد: امروز شاهد هستیم که پیام مقاومت از عاشورا به همه عالم انتقال یافته است.

اعرافی با اشاره به سخنان سیدحسن نصرالله ادامه داد: ایشان فرمود ما با فرزند امام حسین(ع) و ولی فقیه زمان پیمان می‌بندیم تا پایان کار خواهیم ماند. ملت ایران، نمازگزاران جمعه و عزاداران سالار شهیدان نیز می‌گویند که با امام و رهبرشان تا پایان کار و ذلت استکبار در صحنه خواهند ماند و تا محو اسرائیل غاصب در این مسیر ایستادگی خواهند کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ایران اسلامی در روابط خارجی دارای سطوح مختلفی از روابط است که قاعده خاص خود را دارد، گفت: روابط با کشورهای دوست شامل همه ابعاد فرهنگی، اجتماعی و سیاسی شده و روابط با کشورهای بزرگ که مستقل هستند و ارتباطات خوبی با ما دارند نیز مورد تاکید است که باید این روابط را تقویت کرده و گرایش از غرب به شرق هدایت شود.

امام جمعه قم در خصوص لایه سوم رابطه با کشورهای مختلف گفت: ما با کشورهای وابسته کوچک که فریب خورده و حتی در برخی نقاط مقابل مقاومت ایستاده‌اند آماده گفت وگو برای اصلاح هستیم.

وی با اشاره به سطح چهارم از روابط با دولت‌های اروپایی یادآور شد: روابط با اروپایی‌ها سالم و بی حاشیه نیست؛ راه مذاکره با اروپا بسته نیست ولی تجربه‌های تلخی از گفت‌وگو با اروپا داریم و بخشی از آن مربوط به پس از نقض عهد ترامپ در برجام بود.

وی افزود: اروپایی‌ها یا نمی‌توانند و یا نمی‌خواهند که به عهدهای خود عمل کنند؛ راه مذاکره با این سطح بسته نیست ولی در مقابل اروپا باید هوشیار و دقیق بود و نباید فریب خورد.

اعرافی لایه پنجم رابطه ایران با کشورهای مختلف را مربوط به رابطه با آمریکا و متحدان نزدیک آن دانست و خاطرنشان کرد: خواهش ملت از دستگاه دیپلماسی این است که با چشمان بازتر حرکت کرده و نگاه ایشان به سخن رهبری و هدایت معظم له باشد.

وی با اشاره به اینکه در برجام با یک نقض عهد تاریخی زشت از سوی ترامپ مواجه شدیم، خاطرنشان کرد: دنیا بداند که با سختی‌های اقتصادی مواجه هستیم ولی تهدیدهایی که به گمان آنها ایران را از پا در می‌آورد این توان را نداشت و جبهه مقاومت در این ایام تقویت شده و قدرت دفاعی ما در ساقط کردن پهپاد و عرصه‌های مختلف قدرت مقاومت را به دنیا نشان داد.

امام جمعه قم تصریح کرد: ملت سختی را تحمل کرده و از عاشورا را در این زمینه الهام می‌گیرد ولی پای انقلاب و آرمان‌ها به فضل الهی تا پایان راه خواهد ایستاد.

وی خاطرنشان کرد: راه این است که با پیروی از سخن رهبری، اقتدار خود را حفظ کرده و با تکیه به ملت، هوشمندانه عمل کنیم؛ اروپایی‌ها بدانند که گام‌های بعدی در کاهش تعهدات با قدرت برداشته می‌شود و آمریکا نیز بداند ایران فریب چراغ سبز ترامپ برای مذاکره را نمی‌خورد.

اعرافی با اشاره به اینکه روسای جمهور آمریکا در طول سه دهه گذشته اقداماتی علیه ایران داشتند که به نتیجه نرسید اضافه کرد: از دل طرح شیطانی خاورمیانه بزرگ، آسیای مقاوم، جبهه مقاومت و ایران سربلند بیرون آمد و امیدواریم پیروزی‌های امت اسلام ادامه داشته باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند