کدخبر: ۳۰۴۵۱۰ لینک کوتاه

مدیرعامل توانیر خبر داد؛

مشارکت ۳۵ میلیون مشترک برق برای حذف قبوض کاغذی

اقتصادنیوز:مدیرعامل شرکت توانیر گفت: در حال حاضر از میان ۳۶ میلیون مشترک برق کشور بیش از ۳۵ میلیون مشترک در طرح حذف قبوض کاغذی برق مشارکت کرده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، محمدحسن متولی‌زاده با اشاره به اینکه از امروز صدور قبوض کاغذی برق در کشور متوقف شده است، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده پس از این اطلاعات صورتحساب مشترکان به صورت الکترونیک و پیامکی در اختیار آن ها قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه حذف قبوض کاغذی برق مانع از قطع ۱۲ هزار درخت در سال می‌شود، ادامه داد: با اجرای این طرح و حذف فرایند توزیع قبوض در سراسر کشور صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای در مصرف سوخت انجام می شود.

متولی‌زاده با تاکید بر اینکه بخش قابل توجهی از کاغذ قبوض برق وارداتی است، اضافه کرد: در شرایطی که کشور دچار تحریم‌های متعددی است مبلغ قابل توجهی از منابع ارزی صرف واردات کاغذ قبوض برق می‌شود که با اجرای این طرح و حذف واردات این اقلام صرفه‌جویی ارزی قابل ملاحظه‌ای در این بخش انجام می شود.  بر اساس برآورد صورت گرفته اجرای این طرح موجب صرفه‌جویی ۳۰۰ میلیارد تومانی در منابع صنعت برق می شود که بخش عمده‌ای از این رقم مربوط به منابع ارزی برای واردات کاغذ قبوض برق بوده است.

این مقام مسوول با تاکید بر اینکه فرایند ثبت اطلاعات مشترکان به منظور حذف قبوض کاغذی برق همچنان ادامه دارد، گفت: مشترکان باقی‌مانده می‌توانند با ارسال شناسه قبض خود به سرشماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ اطلاعات خود را در سامانه طرح ملی قبض سبز ثبت کرده تا پس از این قبوض خود را به صورت پیامکی و الکترونیکی دریافت کنند.

روش‌های پرداخت قبوض جدید برق

متولی‌زاده با اشاره به اینکه فرایند پرداخت قبوض پیامکی کاملا ساده سازی شده است، گفت: مشترکان برای پرداخت قبض‌های جدید می‌توانند از طریق شرکت‌های خدمات پرداخت الکترونیک و یا با استفاده از اپلیکیشین «خدمات غیرحضوری برق ایران» ضمن دریافت اصل قبض خود، صورتحساب خود را نیز پرداخت کنند.

مدیرعامل شرکت توانیر ادامه داد: همچنین در سایت‌ شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور نیز امکان پرداخت غیر حضوری قبوض پیش‌بینی شده است. از طرفی مشترکانی که دسترسی به تلفن همراه هوشمند ندارند می‌توانند ضمن تماس با شماره ۱۵۲۱ و یا از طریق تلفن بانک‌ها قبوض خود را پرداخت کنند.

وی در پایان تاکید کرد: مشترکانی که دسترسی به هیچگونه تلفنی ندارند می‌توانند صرفا با داشتن کارت اعتباری بانکی و مراجعه به دستگاه‌های عابر بانک قبوض خود را پرداخت کنند. گزینه پرداخت قبوض از طریق شناسه قبض برق در اغلب عابر بانک‌های کشور پیش‌بینی شده است و  ظرف چند روز آینده در تمامی عابر بانک‌های کشور عملیاتی می شود. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند