کدخبر: ۳۰۵۰۶۱ لینک کوتاه

توقف خودروها در ترافیک گردنه حیران

ترافیک گردنه حیران که در هر بار افزایش تردد خودروها به ویژه روزهای تعطیل عیان می‌شود، بار دیگر خودروها را متوقف کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، تردد در گردنه حیران به دلیل افزایش تعداد خودروهای عبوری به ویژه در روزهای تعطیل یکی از غصه‌های رانندگانی است که از قضا برای تفریح و استراحت به این جاده سفر کرده‌اند.

امروز نیز به دلیل عدم ساماندهی مناسب خودروها بار دیگر رقم قابل توجهی از خودروهای عبوری از این محور مجبور به توقف و یا حرکت لاکپشتی شده‌اند. معضلی که هر جمعه تکرار می‌شود.

این در حالی است که هیچ اقدام قابل توجهی برای رفع این مشکل دائمی در جاده‌ای که گفته می‌شود پرترددترین جاده در استان اردبیل است، صورت نگرفته است.

یکی از شهروندانی که خودرو خود را به کنار جاده هدایت کرده است می‌گوید: متاسفانه تردد خودروها همیشه در روزهای تعطیل با مشکل مواجه است و به حدی بوی نامطبوع لنت خودروها در فضا پرشده که تنفس را با مشکل مواجه ساخته است.

نادر رحمانی تصریح کرد: روزهای جمعه خانواده‌های اردبیلی اغلب برای تفریح از این جاده تردد می‌کنند که متاسفانه با وضعیتی که پیش آمده نه تنها نمی‌توان با اعصاب راحت تردد داشت بلکه تردد برای بیماران قلبی و کودکان نیز مضرر است.

شهروند دیگری افزود: در برخی مقاطع زمانی تردد خودرو با یک طرفه کردن ورودی تونل اردبیل- آستارا تا حدودی ساماندهی می‌شود اما امروز هیچ ساماندهی درکار نبود.

مسلم فرهودی گفت: متاسفانه پلیس راه گیلان نیز در جاده حضور نداشت و جاده بدون متولی با خیل خودروها مواجه است.

این در حالی است که دستگاه‌های متولی نگه داری راه معتقدند محدوده ترافیک باید از سوی استان گیلان مدیریت شود و زحمت رانندگان استان اردبیل در حیطه مدیریت آن‌ها نیست.

از سویی طرح چهارخطه کردن این محور مدت‌ها است عنوان شده و مسئولان از رفع این مشکل با بهره‌برداری از این پروژه می‌گویند.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند