کدخبر: ۳۰۵۴۲۲ لینک کوتاه

طالبان ۱۵ ناظر انتخاباتی را در شمال کابل ربود

اقتصادنیوز: رئیس استانی کمیسیون چهارمین انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در استان «پروان» اعلام کرد که گروه طالبان ۱۵ ناظر انتخاباتی را در این استان ربوده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «عبدالقهار وهاب» روز دوشنبه به رسانه های محلی افغانستان گفت که هفت تن از افراد ربوده شده ناظران کمیسیون انتخابات، یک ناظر از کمیسیون رسیدگی به شکایات و هفت تن دیگر ناظران نامزدان کرسی ریاست جمهوری هستند.

به گفته وهاب این افراد شامگاه روز شنبه گذشته پس از پایان رای دهی در شهرستان «شینواری» این استان ربوده شده اند.

«وحیده شهکار» سخنگوی استاندار پروان ضمن تائید این خبر افزوده است که بزرگان محلی برای رهایی این ناظران با طالبان در تماس شده اند، اگر این افراد از طریق مذاکره بزرگان رها نشوند، عملیات نظامی راه اندازی خواهند کرد.

گروه طالبان مردم افغانستان را تهدید کرده بودند که اگر در انتخابات ریاست جمهوری ششم مهرماه شرکت کنند هدف حمله قرار خواهند گرفت.

اکنون کارشناسان یکی از علت های سطح پایین شرکت رای دهندگان را همین تهدید طالبان می دانند که در کنار آن ده ها دلایل دیگر نیز وجود دارد.

هرچند مقامات امنیتی افغانستان طالبان را در تهدید امنیتی انتخابات ناکام دانستند و تنها کشته شدن ۳ نفر و زخمی شدن ۳۹ تن دیگر را در روز انتخابات تائید کردند اما منابع غربی شمار کشته های این روز را ۴۰ نفر و تعداد زخمی ها را نزدیک به ۲۰۰ تن اعلام کرده اند.

چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ششم مهر برگزار شد. نتایج این انتخابات هنوز اعلام نشده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند