چنددرصد آمریکایی‌های با استیضاح ترامپ موافقند؟

کدخبر: 305657
اقتصادنیوز: دو نظرسنجی که به تازگی صورت گرفته، نشان می‌دهند که حمایت مردم آمریکا از استیضاح ترامپ رو به افزایش است و حدود نیمی از آمریکایی‌ها از چنین اقدامی حمایت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن پست گزارش کرده است که نتایج نظرسنجی دانشگاه کوینیپیاک نشان می‌دهد که حمایت مردم آمریکا از استیضاح دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و برکناری او از ریاست جمهوری از ۳۷ درصد در هفته گذشته به ۴۷ درصد در هفته جاری رسیده است. این در حالی است که دقیقا ۴۷ درصد از مردم نیز با استیضاح ترامپ مخالف هستند.

نتایج نظرسنجی شبکه "سی ان ان" نیز نشان می‌دهد که ۴۷ درصد از بزرگسالان آمریکا از استیضاح ترامپ حمایت می‌کنند. این نتایج نشان‌دهنده رشدی شش درصدی نسبت به نظرسنجی گذشته "سی‌ان‌ان" درباره استیضاح ترامپ است.

این در حالی است که در روزهای اخیر نظرسنجی‌های متعددی نشانگر حمایت بالای مردم آمریکا از استیضاح ترامپ بوده‌اند.

نظرسنجی دیگری که چند روز پیش از سوی موسسه "یوگاو" و برای رسانه "سی‌بی‌اس نیوز" انجام شده نشان داده است، ۵۵ درصد از آمریکایی‌ها از مساله تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ حمایت می‌کنند. ۳۵ درصد از آنها گفته‌اند که شدیدا با این تحقیقات برای استیضاح موافقند و ۲۰ درصد گفته‌اند که تا حدی با چنین اقدامی موافقند. در این میان، ۴۵ درصد از پاسخگویان گفته‌اند، با تصمیم دموکرات‌های کنگره برای آغاز تحقیقات برای استیضاح ترامپ مخالفند.

یک نظرسنجی دیگر که از سوی شرکت Hill-HarrisX  در تاریخ ۲۶-۲۷ سپتامبر صورت گرفته، نشان داده، میزان حمایت آمریکایی‌ها از استیضاح دونالد ترامپ در مقایسه با نظرسنجی مشابهی که در سه ماه پیش انجام شده بود، به میزان ۱۲ درصد افزایش یافته است.

در این نظرسنجی مشخص شد که ۴۷ درصد پاسخگویان از آغاز استیضاح دونالد ترامپ حمایت می کنند که نسبت به یک نظرسنجی مشابه در ماه ژوئن افزایشی ۱۲ درصدی نشان می‌دهد. در آن نظرسنجی از پاسخگویان درباره اعتقادشان در خصوص ضرورت آغاز استیضاح دونالد ترامپ پرسش شده بود.

در این میان همچنین میزان مخالفت با چنین استیضاحی در این نظرسنجی نسبت به نظرسنجی قبلی سه درصد کاهش یافته و به ۴۲ درصد رسیده است. ۱۱ درصد نیز در این نظرسنجی جدید گفتند هنوز در خصوص مخالفت یا حمایت از چنین استیضاحی مطمئن نیستند.

در عین حال در این نظرسنجی جدید مشخص شده میزان حمایت از استیضاح ترامپ در میان تمامی طیف‌های پاسخگویان اعم از جمهوریخواه، دموکرات و مستقل افزایش نشان داده است. بر همین اساس حمایت دموکرات‌ها از این استیضاح از ۵۹ درصد به ۷۸ درصد افزایش یافته است. این حمایت در میان جمهوری‌خواهان به میزان پنج درصد افزایش یافته و به ۱۸ درصد رسیده است.

تعداد مستقل‌های حامی استیضاح ترامپ نیز تقریبا دو برابر شده و به ۴۱ درصد رسیده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما