کدخبر: ۳۰۵۹۲۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

خانه خدا و مسجد الحرام از منظر ایستگاه فضایی بین‌المللی +عکس

​اقتصاد نیوز:"هزاع المنصوری" شهروند اماراتی که هم‌اکنون در ایستگاه فضایی بین‌المللی به سر می‌برد، اولین تصویر خود از زمین را از منظر ایستگاه فضایی بین‌المللی منتشر کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسنا، "هزاع المنصوری" اولین فرد عرب زبان تاریخ است که به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کرده است و اکنون نیز تصویری از شهر مکه را با کاربران به اشتراک گذاشته است.

تصویر مکه از ایستگاه فضایی

"مسجدالحرام" در مرکز تصویر قابل مشاهده است

هزاع‌المنصوری که ۳۵ سال سن دارد، اولین فرد عرب زبانی است که از ایستگاه فضایی بین‌المللی بازدید خواهد کرد. مکالمات زنده این فضانورد برای تاریخ‌های ۲۷ سپتامبر، ۲۹ سپتامبر، ۳۰ سپتامبر و یک اکتبر  برنامه‌ریزی شده است. گفتنی است این شهروند اماراتی بعد از طی مراحل مختلف از بین چند هزار داوطلب برای این ماموریت تاریخی برگزیده شده است.

وی همچنین با انتشار تصویری از خلیج فارس در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: "از خوشحال‌ترین فضانورد تا خوشحال‌ترین ملت، امارات متحده عربی از منظر فضا".

وی هم‌اکنون با ۸ فضانورد دیگر با ملیت‌های مختلف در ایستگاه فضایی بین‌المللی قرار دارد و با پوشیدن دشداشه از فرهنگ امارات متحده عربی برای دیگر فضانوردان تعریف کرد. وی فردا ۳ اکتبر ساعت ۱۵:۳۰ عصر به وقت تهران (۴ عصر به وقت امارات) به زمین باز خواهد گشت.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند