تسویه بدهی‌های کوبا به روسیه

کدخبر: 306254
اقتصادنیوز :نخست‌وزیر روسیه امروز (شنبه) طی مصاحبه‌ای اعلام کرد کوبا قصد دارد بدهی‌های خود به روسیه را کامل پرداخت کند؛ به گفته این مقام دولت روسیه، اوضاع در دهه‌ها پیش، این‌چنین نبوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ، دیمیتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه، در پی سفر دو روزه خود به کوبا، در یک برنامه تلویزیونی گفت: "دوستان کوبایی ما، بدهی‌هایشان را تسویه می‌کنند؛ بر خلاف رویه‌ای که در گذشته مرسوم بود، حدود 20 تا 30 سال قبل، در دوران شوروی و زمانی که هیچ کس در این مورد، پول را به حساب نمی‌آورد. حال دوستان کوبایی ما در حال پرداخت هستند".

نخست‌وزیر روسیه تاکید داشت در سفر تازه خود به کوبا، میگل دایاز-کانل، رئیس‌جمهوری این کشور، چندین بار به او گفته است "اگر ما [کوبا] در جایی چیزی را به تعویق انداخته‌ایم، نگران نباشید؛ همه چیز را بازپرداخت خواهیم کرد".

مدودف می‌گوید: "امروز ما درباره این موضوع صحبت و توافق کردیم که یک برنامه کاری در حوزه انرژی برای کوبا ایجاد کنیم".

او در پاسخ به اینکه آیا ناوهای جنگی روسیه، نفتکش‌ها در مسیر کوبا را مشایعت خواهند کردند یا نه، ابراز داشت که مسکو به بررسی راه‌های دیگری جهت مساعدت به این کشور در واردات نفت و فرآورده‌های نفتی خواهد پرداخت.

پیش‌تر، کوبا از انتظارش برای دریافت وام از سوی روسیه خبر داده و بر اهمیت سرمایه‌گذاری این کشور در پروژه‌های راهبری کوبا تاکید کرده بود.

روسیه و کوبا، از زمان اتحاد جماهیر شوروی سابق و در پی انقلاب کوبا در سال 1959، به توسعه روابط دوستانه و استراتژیک پرداخته‌اند.

تیتر یک
  • آیا دوره ارزهای دیجیتالی تمام شده است؟

    یک تحلیلگر برجسته رمزنگاری که با پیش بینی دقیق زمان سقوط بازار ۲۰۱۹ به محبوبیت رسیده است ، به معامله گران هشدار می دهد…

از دست ندهید
بلیط هواپیما