لزوم جلوگیری از موازی‌کاری‌ها در حوزه صادرات

کدخبر: 307392
اقتصادنیوز: رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه بر لزوم جلوگیری از موازی‌کاری‌ها در حوزه صادرات تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، کیوان کاشفی شامگاه شنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور وزیر صمت در استانداری برگزار شد اظهار داشت: تفکیک حوزه بازرگانی از وزارت صمت تصمیم اشتباهی است اگر چه می توان گفت ادغام آنها از ابتدا کار درستی نبود.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه افزود: این تفکیک مشکلات زیادی بر سر راه فعالان اقتصادی قرار داده است که در شهرستانها می توان آن مشکلات را احساس کرد.

این مسئول با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری نسبت به حمایت واحدهای تولیدی گفت: فاصله زیادی بین حمایت از واحدهای بزرگ و کوچک وجود دارد.

کاشفی خاطر نشان کرد: در این شرایط واحدهای بزرگ به تسهیلات و همچنین مسئولین دسترسی راحت تری دارند و می توانند بهتر از شرایط استفاده کنند این در حالیست که واحدهای کوچک برای توسعه اقتصادی کشور آینده موثر تری دارند.

وی ادامه داد: بر این اساس درخواست ما این است که یک بسته حمایتی مجزا برای واحدهای خرد در نظر گرفته شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه در بخش دیگری ازسخنانش از روند کاهش صادرات در استان خبر داد و گفت: در 6 ماهه نخست امسال علی رغم رشد نرخ ارز اما شاهد کاهش صادرات در کشور بودیم و این شاید به دلیل صدور بخشنامه ها و آئین نامه های متعدد در زمینه صادرات است.

وی بر لزوم جلوگیری از موازی کاری ها در حوزه صادرات تاکید کرد و بیان داشت: در 6 ماهه اول امسال با کاهش 12 درصدی مواجه بودیم که امیدواریم در 6 ماهه دوم این موضوع را جبران کنیم.

کاشفی خاطر نشان کرد: البته می توان گفت استان کرمانشاه سهم 30 درصدی از صادرات ایران به عراق را به خود اختصاص داده است با این وجود حدود 5 سال اخیر یک ریال از مشوق ها و یارانه های صادراتی کشور در کرمانشاه هزینه نشده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما