کدخبر: ۳۰۸۲۳۳ لینک کوتاه

غذا و اسکان زائران اربعین در نجف به زبان آمار

اقتصادنیوز : بر پایه اعلام مسوولان ایرانی حاضر در نجف از جمله رییس و جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات با وجود چهار برابر شدن جمعیت زائران در همسنجی با اربعین سال گذشته، دستکم در نجف هیچ مشکلی در حوزه تامین غذای زائران این شهر وجود نداشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،جانشین مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات در نجف اشرف گفت: فعالیت این ستاد هر سال دو هفته پیش از اربعین آغاز می شد اما امسال به علت ازدحام جمعیت و تردد بالای زوار کار خدمات دهی به زائران اربعین از سه هفته قبل کلید خورد.

«سیداحمد جبرییلی»  اظهار داشت: این سیل جمعیت در آغاز یک سری مشکلات جزیی پیش آورد که در ادامه با کمک خود زائران، موکب ها، نیروهای ستاد و مردم به خوبی مدیریت و پشت سر گذاشته شد.

او توزیع یک میلیون و ۸۲۰ هزار پرس غذای گرم را از جمله خدمات این مجموعه و موکب های زیرپوشش ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اعلام کرد.

جبرییلی با بیان اینکه فعالیت ستاد در نجف از دهم مهر جاری آغاز شده است، افزود: تا پایان روز بیست و پنج مهر حدود ۴۵۰ هزار وعده صبحانه، ۳۳۷ هزار ناهار، ۳۲۸ هزار شام در کنار ۷۰۵ هزار میان وعده غذایی در موکب بین زائران توزیع شده است.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات عراق در نجف اشرف ادامه داد: همچنین در این مدت ۱۷۵ هزار قرص نان در نانوایی های موکب ها و ستاد پخته شده است.

جبرییلی گفت: بیشترین اسکان زوار در محل صحن حضرت زهرا (س) انجام و در این مدت، روزهای اوج حضور زائران، حدود ۱۴۰ هزار نفر اسکان داده شدند .

او یاد آور شد: امسال ۱۵۰ موکب مجوز فعالیت از ستاد عتبات عالیات نجف داشتند و این جدا از موکب های دیگر است که خودجودش و مستقل از ستاد فعالیت می کردند.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات عراق در نجف اشرف اظهار کرد: خدمات دهی به زوار اربعین تا پس از برگزاری این رویداد بزرگ جهانی ادامه خواهد داشت.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند